2020-11-09T195148Z_64027955_RC2VZJ915XPM_RTRMADP_3_HEALTH-CORONAVIRUS-VACCINE-e1609175448372

Вакцина Novavax – це ще одна вакцина проти COVID-19, яка може бути дозволена в ЄС. У середу польська біотехнологічна компанія Mabion оголосила, що уклала угоду про співпрацю з Novavaks. Він планує зайнятися виробництвом препарату американської компанії. Що ми знаємо про нього?

Вакцина COVID-19 від американської компанії Novavax є препаратом, що містить фрагмент коронавірусу. Він не заснований на технології мРНК, як вакцини Moderna та Pfizer. Це білкова вакцина, яка використовує нову технологію рекомбінації білка коронавірусу S. Цей білок виготовляється за допомогою клітин комах.

Як пояснює Національний інститут громадського здоров’я – Національний інститут гігієни, клітини комах тут є невеликими фабриками, які виробляють рекомбінантний коронавірусний білок, і тому Novavax може виробляти вакцину швидше у порівнянні з звичайними вакцинами.

Вакцина також містить стабілізуючі наночастинки PS80 та ад’ювант – речовина, яка посилює імунну відповідь на вакцину.

Перші результати клінічного випробування фази III, проведеного компанією у Великобританії, вже відомі. Про них вона повідомила наприкінці січня. Ефективність вакцини оцінювалася у 89,3%. (56 випадків COVID-19 у групі плацебо проти 6 випадків у вакцинованій групі). Учасники дослідження були у віці 18-84 років, понад 27 відсотків. з них були старше 65 років, і багато хто з учасників дослідження також мали супутні захворювання.

Що важливо, дослідження проводилося там, де з’явилися нові варіанти вірусу. З попередніх результатів досліджень, проведених у ПАР. Третій етап дослідження на групі з 30000 людей, також проводяться в США та Мексиці.

У січні Novavax повідомляв, що в половині дослідження в Південній Африці, яке виявило ще один новий варіант вірусу, вакцина показує у 60 відсотків людей, які не є ВІЛ-позитивними, свою ефективність. А серед людей з ослабленим імунітетом вакцина забезпечувала загальний захист 49 відсотків.

На початку лютого Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) розпочало процес затвердження вакцини Novavax COVID-19. Оцінює, серед інших доклінічні та ранні клінічні випробування у дорослих.

Польща уклала 8,4 мільйона доз цього препарату.

Польський Мабіон уклав рамкову угоду з Novavax. У першій половині року він передасть технології на свій завод і випустить технічні серії основного інгредієнта вакцини. Якщо план “Мабіон” буде успішним, компанія почне виробляти діючу речовину вакцини в комерційних масштабах. Контракт стосується виробництва технічної партії активного інгредієнта (антиген до NVX-CoV2373), який є основним компонентом вакцини Novavax.

Схожі записи