medium-shot-young-asian-woman-sitting-desk-office-rubbing-nose

Надмірне вживання алкоголю має далекосяжні наслідки, які виходять за рамки короткочасного відчуття розслаблення чи ейфорії. Насправді алкоголь може негативно вплинути на наше фізичне здоров’я, емоційне здоров’я та соціальне життя. Нові дані Євростату ставлять Польщу в похмуре світло – ми займаємо друге місце в Європі за кількістю смертей, пов’язаних з надмірним вживанням алкоголю.

Статистичні дослідження показують, що «потягнутися до чарки» є способом зняття стресу для майже восьми відсотків дорослих поляків. Нещодавно опубліковані нові дані Євростату свідчать про тривожне зростання кількості смертей, пов’язаних з алкоголем, у Європі. Усе це стосується й Польщі, де проблема зловживання алкоголем, здається, досягає нових, тривожних висот.

Згідно з даними 2020 року, стандартний рівень смертності в Європейському Союзі становив 3,6 смерті на 100 тис. осіб через розлади, пов’язані з алкоголем, так звані «розлади психіки та поведінки через алкоголь». Порівняно з 2011 роком, коли цей показник становив 3,2, нинішні цифри викликають серйозне занепокоєння польського уряду і суспільства.

Польща посідає друге місце в Європі

Особливо прикро через те, що Польща посідає друге місце в Європі за рівнем смертності, який становить аж 10,1 смерті на 100 тис. жителів. Словенія опинилася на першому місці з понад 17 смертей, тоді як Данія була третьою з 7,3 смертей на 100 000. Порівняно з такими країнами, як Греція, Італія та Мальта, де показник становить лише 0,4 смертності, ситуація в Польщі викликає тривогу.

Розлади, пов’язані з вживанням алкоголю, охоплюють різноманітні наслідки вживання алкоголю, включаючи не тільки алкоголізм, але й його вплив на різні системи та органи організму. Смертні випадки, пов’язані з алкоголем, включають випадки, коли особа відповідала діагностичним критеріям психічного розладу, включеного в категорію під кодом F10.

Пшемислав Лукасевич, керівник наркологічної клініки та фахівець із психіатрії та інтегративної психотерапії, пояснює, що існує багато короткочасних і довготривалих наслідків вживання алкоголю, які призводять до смерті.

– Негайні ускладнення після прийому, особливо у людей з великими навантаженнями, включають раптову серцеву смерть або смерть внаслідок інтоксикації організму внаслідок передозування алкоголем. Звісно, ​​ця категорія також включає смерті внаслідок перебування під впливом, наприклад нещасні випадки, – пояснює в інтерв’ю WP abcZdrowie президент Польської асоціації громадського здоров’я та один із авторів звіту «Алкоголь у Польщі» Анджей Фаль. .

Віддалені ускладнення часто зосереджуються на хронічних захворюваннях печінки, включаючи цироз та його ускладнення, а також тромбоз ворітної вени та серцево-судинні захворювання. проф. Анджей Фаль підкреслює, що найбільшому ризику захворювань, пов’язаних із вживанням алкоголю, піддаються люди 40-45 років.

Алкоголь стає все більш доступним

Проблема зловживання алкоголем у Польщі не нова, але на цю ситуацію впливає багато факторів. Низькі ціни на алкоголь і його широка доступність є важливими елементами проблеми. За останні два десятиліття можливість купувати алкоголь зросла більш ніж на 100%, що сприяло збільшенню споживання.

Експерти також відзначають легкий доступ до алкоголю в Польщі. Вони вказують на те, що такими він є для понад 80% його споживачів поляки. Крім того, багато фахівців вважають, що алкоголь у Польщі є легальним і відносно дешевим наркотиком. На економічну доступність алкоголю може вплинути зростання зарплат і доступні ціни на алкоголь. Проблема реклами алкоголю, особливо в Інтернеті, також орієнтованої на молодших споживачів, ще більше ускладнює контроль над споживанням алкоголю.

Фахівці вважають, що феномен розпивання алкоголю в Польщі потребує розгляду в контексті сучасних реалій. Алкоголь став доступним і економним засобом пом’якшення наслідків сильних стресових факторів, таких як пандемія, війна в Україні, ізраїльсько-палестинський конфлікт, інфляція чи нестабільність геополітичної ситуації.

– Статистичні дослідження, опубліковані минулого року, показують, що «дотягнення до чарки» є способом зняття стресу для майже восьми відсотків дорослих поляків. Загальне недофінансування системи охорони здоров’я, зокрема психічного здоров’я як дорослих, так і дітей та підлітків, а отже й лікування залежностей, також є важливим, резюмувала Катажина Луковська, заступник директора Національного центру профілактики залежностей (КЦПУ).

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця. Якщо ви хочете бути в курсі новин, відвідайте наш сайт ще раз! Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею з іншими, поділившись нею в соціальних мережах – нижче є швидкі посилання, якими можна поділитися.

Гарного Вам дня!

Автор Ред

Джерело i.pl

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи