notepad-2575600_960_720|проверка|notepad-2575600_960_720

1 347 злотих – це середній розмір штрафу за незаконне працевлаштування іноземців та порушення їх прав у Польщі.

Незаконне працевлаштування, невиплата заробітної плати, понаднормовий робочий час, відсутність соціальних гарантій, ненадання медичної допомоги – ось зворотній бік роботи у Польщі.

Нещодавно громадькість сколихнула ситуація з Василем Чорнеєм, якого роботодавець, замість того щоб відвезти в лікарню, вивіз у приміський ліс та залишив вмирати.

Ця ситуація та нещодавно прийнятий у Німеччині закон, який спрощує умови праці для іноземців, змусила Польщу посилити заходи в напрямку боротьби з нелегальним працевлаштуванням.

Тільки за перші п’ять місяців 2019 року інспектори праці здійснили понад 3 тисячі перевірок з приводу законності працевлаштування іноземців. У кожного третього суб’єкта було виявлено порушення норм закону при працевлаштуванні іноземних громадян. Наприклад, роботодавець наймав працівника без дозволу на роботу або без документів про право перебування у Польщі. За нелегальне працевлаштування інспектори наклали 435 штрафів на суму близько 595 тисяч злотих.

За попередніми даними Державної інспекції праці Польщі, у кожній п’ятій компанії порушення також стосувались тих співробітників, які працювали на законних підставах. Інспекція праці виявила проблеми у 654 суб’єктах господарювання. Це в основному питання, які стосувались скарг працівників щодо поганих умов праці та понаднормової роботи. Інспекція праці також направила до суду 33 заяви про притягнення винних до відповідальності.

В той же час Національна інспекція праці надає безкоштовні юридичні консультації. За останні п’ять місяців інспектори праці надали майже 10 тисяч консультацій, які стосувались працевлаштування та трудового законодавства Польщі.

«На жаль, у Польщі часто трапляються нечесні роботодавці. Вони або взагалі не платять, або часто платять менше, ніж обіцяли. Працівників з України тут дуже багато, але ніхто про них не піклується і не захищає», – прокоментував ситуацію Юрій Карягін, голова Міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі.

«Зазвичай до українців погано відносяться ті люди, хто не хоче виходити з зони власного комфорту та не цікавиться оточуючим середовищем. Саме вони вважають українців якимось чужорідним тілом і не розуміють, хто вони і навіщо приїхали», – сказала Уляна Воробець, журналістка і адміністраторка веб-сайту pracadlaUkrainy.pl, яка живе у Польщі. На початку, веб-сайт повинен був тільки допомогати у пошуку нової роботи, проте відтепер – це місце для підтримки українців.

Підготувала: Надя Рибальченко.

Джерело: https://www.money.pl/

Схожі записи