4951279679_b070130462_b|Без названия (6)|cafe-1463910_960_720

Гастрономія, прибирання у туристичних центрах, збір фруктів,  дрібна торгівля і будівництво – найкращі місця для підробітку влітку у Польщі. Як зазначають експерти Personnel Service, поляки частіше витрачають гроші на свята, що впливає на підвищений попит на сезонних працівників. Саме тому потреба в роботі влітку зростає в першу чергу у туристичних центрах і готелях, а також у сферах гастрономії  і дрібної торгівлі. Теплі місяці також збільшують активність в інвестиціях, які в даний час мають великі обсяги в Польщі, адже лідером цього року є  будівельний ринок. Українці, які працюють на сезонних роботах влітку у Польщі, можуть заробляти до 30 злотих за годину.

http://www.gopoland.net.ua/2018/06/19/ukrainskim-studentam-v-polshe-pomogut-najti-rabotu/

 

«Літо – це час, коли роботодавці частіше шукають працівників серед студентів та іноземців для тимчасової підробітки. Наші статистичні дані показують, що кожен п’ятий українець, який працював влітку у Польщі протягом останніх п’яти років, був віком від 18 до 24 років, – говорить Кшиштоф Інглот (Krzysztof Inglot), президент фірми Personnel Service, експерт ринку праці.

Також він зазначає, що молоді українці у літній період в Україні у сфері індустрії HoReCa (громадського харчування та готельного господарства) зазвичай заробляють близько 800 злотих на місяць. У Польщі у цей час вони мають змогу отримати близько 3 тисяч злотих, включаючи чайові.

Перше місце –  збір фруктів (15 – 30 злотих брутто за годину)

Згідно з даними Personnel Service, майже у третині підприємств (31%), незалежно від галузі, українці займають робочі місця, де поляки більше не хочуть працювати. Збір фруктів є важливою сферою у цій статистиці, хоча заробіток досягає навіть 30 брутто злотих на годину.

Друге місце – будівництво (15 – 29 злотих брутто за годину)

Дефіцит рук для роботи у будівництві відбувається незалежно від сезону, але, на думку фахівців Personnel Service, цей недолік особливо помітний в літні місяці. Влітку українці особливо потрібні для ремонту та інших оздоблювальних робіт, крім того, у них зацікавлені великі будівельні компанії.

Третє місце –  прибирання у туристичних центрах (15 – 25 злотих брутто за годину)

Кількість готелів у Польщі у 2018 році збільшилась на 2 відсотки, а інших готельних об’єктів – на 2,6 відсотки. Багато з цих об’єктів ще будуються. Під час курортного сезону, коли рівень зайнятості високий, а кількість туристів збільшується, попит на прибиральників зростає. У цей період українці можуть легко знайти роботу в таких центрах, особливо у популярних туристичних місцях.

Четверте місце – дрібна торгівля (15 – 23 злотих брутто за годину)

Будки з морозивом, вафлі і сувенірні стенди, розташовані на пішохідних територіях в туристичних курортах, а також у великих містах, користуються великим попитом влітку, особливо – у вихідні дні. У сезон кожна година без обслуговування такого місця є втратою для підприємців. Тому вони заздалегідь шукають потрібну кількість працівників, які за годину роботи можуть отримати від 15 до 23 злотих.

П’яте місце – сфера громадського харчування (15 – 22 злотих за годину)

Влітку паби, кафе та ресторани у Польщі просто переповнені туристами. Однак роботодавці шукають не тільки офіціантів, а й кухарів та їх помічників. Оголошення про пошук персоналу розміщуються заздалегідь, а розмір заробітної плати залежить від місця розташування закладу та кількості відвідувачів.

Розвитку сектору громадського харчування також сприяє заборона на торгівлю. Це означає, що у вихідні дні поляки мають більше вільного часу та  все частіше хочуть прогулятись по туристичних центрах і популярних пішохідних вулицях та скористатись послугами ресторану.

Підготувала: Надя Рибальченко.

Джерело: https://praca.interia.pl/

Схожі записи