Lifan_620_01_China_2012-05-20

Польські правоохоронці затримали групу злочинців, які займались викраденням автомобілів у Західній Європі, підробкою документів з метою подальшої незаконної реалізації транспортних засобів через польський кордон, а також контрабандою цигарок.

Бандою керував 59-річний українець, серед 32 обвинувачених – два польські прикордонники.

Обвинувальний акт у даній справі вже передано до районного суду у м. Перемишлі. Серед 32 підсудних – 29 поляків та 3 громадяни України. З них 17 осіб, включаючи двох колишніх офіцерів Бещадського відділу прикордонної служби у Перемишлі, звинуватили в участі в організованому злочинному угрупуванні, а також у контрабанді цигарок з України до Польщі та корупції.

Прокуратура м. Перемишля звинуватила 59-річного українця Ярослава К. у керівництві даною організованою міжнародною злочинною групою, а  також у 13 інших злочинах, пов’язаних з викраденням і продажем 17 автомобілів, вартістю від 250 000 до 500 000 злотих кожен.  Українець відповість перед судом і за підкуп прикордонників.

Решта 14 підсудних була звинувачена у крадіжках автомобілів, фальсифікації документів та шахрайстві в офісах зв’язку в Польщі (головним чином, у Гнєзно, Бельсько-Бялі та Познані), де були зареєстровані викрадені автомобілі.

Для реєстрації авто у Польщі злочинці використовували викрадені реєстраційні документи та документи про право власності з Італії (Венеція та Верона), а також бланки тимчасових реєстраційних документів, викрадених у Німеччині, до яких вони вносили інформацію про фіктивних власників. За такі дії учасникам групи платили від 500 до 1500 злотих.

Обвинувальний акт також включає звинувачення в контрабанді цигарок з України до Польщі та пов’язані з цим звинувачення у наданні та отриманні хабарів службовцями прикордонної служби. Цим же прикордонникам надавався хабар за зняття з митного контролю транспортних засобів у розмірі залежно від кількості контрабандних сигарет. Зокрема, за один блок, що містив 10 пачок цигарок, злочинці платили офіцерам 4 злотих.

За попередніми підрахунками обвинувачений Даніель К. у 2013-2014 роках сприяв контрабанді загалом понад 62 тисяч пачок цигарок без акцизних марок на суму понад 25 000 злотих, чим завдав збитків державі на суму понад 1,1 млн. злотих. Тоді як Вітольд В. сприяв контрабанді загалом понад 137 тисяч пачок цигарок без акцизних марок на суму  понад 55 тисяч злотих, чим завдав  збитків державі на суму понад 2,6 млн. злотих.

Більшість обвинувачених визнали свою провину та сприяла прокуратурі м. Перемишля у подальшому розслідуванні.

Згідно з Кримінальним кодексом Республіки Польща організація та управління злочинною групою карається позбавленням волі від одного до десяти років. Участь у організованій злочинній групі карається позбавленням волі від 3 місяців до 5 років. За порушення закону польським прикордонникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від одного до десяти років.

Раніше ми писали про те, що українець намагався вивезти з Польщі викрадений автомобіль.

Джерело: https://telewizjarepublika.pl/

Схожі записи