1514854117141525193

Приглушене світло, відсутність музики та рекламних повідомлень, вимкнення телевізорів та спеціальна каса – саме так виглядатимуть «години тиші» у мережі гіпермаркетів Auchan, акція в деяких магазинах почалась з травня 2019. Це зроблено для людей з аутизмом, яким заважає зосередитись атмосфера гіпермаркета. Наприкінці серпня мережа гіпермаркетів Auchan запровадить «години тиші» в усіх своїх гіпермаркетах.

За статистикою, наразі одна зі ста дітей народжується із аутизмом. Ці люди сприймають усілякі подразники по-іншому, тому часто навіть перебування протягом кілька хвилин у гучному місці стомлює їх і викликає дратівливість. З цієї причини проста покупка у магазині для когось із спектром аутизму може бути справжньою проблемою. Тому все більше магазинів хочуть, щоб такі клієнти відчували себе комфортно, роблячи покупки. Ініціатива Auchan зацікавила і таких торгових гігантів, як Carrefour i Lidl.

Lidl, Carrefour i Kaufland підтримують «години тиші»

Ініціатива Auchan зацікавила і таких торгових гігантів, як Carrefour i Lidl.

«Ми також усвідомлюємо, що «години тиші» можуть допомогти багатьом нашим клієнтам та їхнім родинам. Саме тому ми зараз аналізуємо впровадження такого рішення у наших магазинах, – повідомила Олександра Робашкевич (Aleksandra Robaszkiewicz), піар-менеджерка Lidl Polska.

Аналогічну заяву зробила мережа гіпермаркетів Carrefour.

«Ініціатива «години тиші» є дуже важливою для клієнтів з особливими потребами. Тому ми зараз розглядаємо можливість впровадження подібної ініціативи», – повідомила прес-служба мережі.

Kaufland також розглядає можливість ввести «години тиші».

Менші магазини набагато доступніші для людей з аутизмом, ніж великі гіпермаркети. Наприклад, мережа знижок Netto (магазини в основному на заході та півночі Польщі), підкреслює, що вона вже відповідає вимогам, які впливають на комфорт покупок людей із підвищеною чутливістю до зовнішніх стимулів.

«Наші магазини значно відрізняються від гіпермаркетів – у нас є світлодіодне освітлення, яке рівномірно освітлює магазин. Клієнти тут не знайдуть яскравих рекламних екранів. Що стосується звуків, то завдяки формату магазину немає величезного простору, який створює відчуття хаосу. У магазинах Netto немає ні музичних, ні звукових подразників», – заявила Агата Ванцеж (Agata Wancerz) з прес-служби Netto Polska.

А от мережа магазинів Biedronka поки що не готова до змін, що випливає із специфіки цієї мережі.

«Через значний масштаб нашої мережі (2 916 філій у 1 100 містах), де у нас понад 4 мільйони клієнтів щодня, важко стандартизувати цей тип рішень для всіх магазинів», – сказав Ян Колодинський (Jan Kołodyński), молодший менеджер із зовнішніх зв’язків Jeronimo Martins Polska.

«Тихі години» у торгових центрах

Разом з гіпермаркетами та магазинами  торгові центри стають також більш привітними для людей з аутизмом.

Першим таким торговим центром став  Galeria Katowice (Сілезьке воєводство). З квітня 2019 року  щосуботи з 9 години ранку до 11 години ранку у ТЦ не транслюється реклама та вимикається музика. Крім того, майже 60 магазинів заявили, що за бажанням клієнта вони вимкнуть музику або світло. У таких місцях є спеціальні наклейки.

Радослав Кнап (Radosław Knap), виконавчий директор Ради торгових центрів Польщі, підкреслив, що наразі такі рішення впроваджуються або перевіряються деякими мережами FMCG.

«Якщо ця ініціатива буде підтримана покупцями, а аналіз покаже, що вимкнення музики у певний час дає позитивний результат, у подальшому ми також підтримуватимемо «години тиші» у торгових центрах», – заявив Кнап.

Джерело: https://businessinsider.com.pl/

Схожі записи