8259da0e7286b7752c8736c0e7ca7b5a

Центральне антикорупційне бюро Польщі (CBA) затримало двох громадян України, причетних до контрабанди великої кількості бурштину через українсько-польський кордон. Затримані українці представились польським правоохоронцям «працівниками української спецслужби».

За повідомленням Центрального антикорупційного бюро, спецоперація із затримання контрабандистів відбулася в місті Ярослав Підкарпатського воєводства 13 вересня у ресторані поблизу автостради А4. За інформацією Nowiny24, декілька чоловіків були затримані на стоянці, коли вони хотіли сісти в машини. Під час арешту були застосовані шумові гранати

У суботу CBA опублікувало комюніке з цього приводу. “13 вересня 2019 року в рамках спецоперації співробітники Центрального антикорупційного бюро в Жешуві затримали шістьох людей, у тому числі двох громадян України, які назвалися офіцерами українських спецслужб. Спеціальна операція, що проводиться, стосується контрабанди великої кількості бурштину на територію Республіки Польща. Матеріали CBA, зібрані в цій справі, будуть передані до Національної прокуратури”, – повідомили в департаменті соціальних комунікацій CBA.

В CBA не уточнили, чи мали затримані документи, що підтверджують, що вони є офіцерами українських спецслужб. Невідомо також, в якій українській службі вони працювали. Український портал Zaxid.net писав, що на фотографіях із затримання, зображено автомобіль з українськими номерами з Рівненською області.

Допоки українська сторона не прокоментувала подію.

16 вересня стало відомо, що Люблінська філія Департаменту організованої злочинності та корупції Національної прокуратури м. Любліна розслідує справу міжнародної організованої злочинної групи, яка займалася контрабандою значної кількості бурштину з України в Польщу з 2014 по 13 вересня 2019 року. Діяльність групи надала державі збиток  понад 23 мільйони злотих. Прокурор пред’явив обвинуваченим звинувачення та відправив клопотання про тримання під вартою. Суд задовольнив усі прохання прокурора.

У ході провадження прокурор встановив, що 5 громадян України та один громадянин Польщі з району Перемишля в рамках міжнародної організованої злочинної групи протягом 5 років були залучені до контрабанди високоякісного бурштину з України до Польщі. Бурштин видобували в Україні та контрабандно перевозили у товарах, що легально ввозяться до ЄС, в тому числі в автомобільних дисках. Потім товар зберігався на узгоджених митних складах для подальшого розподілу. Усі транзакції відбувалися в доларах. Як встановлено, бурштин переправляли один раз у пачках близько 50 кг, а перевезення здійснювали один раз на тиждень загальною кількістю 200 кг.

Передбачувані правопорушення караються до 10 років позбавлення волі.

Нагадуємо , що у травні цього року. понад 400 кг бурштину виявили співробітники Національної податкової адміністрації на прикордонному переході в Дорогуську на польсько-українському кордоні. Це була найбільша контрабандна контрабанда цього товару на польському кордоні за кілька років. Ринкова вартість затриманого бурштину може скласти до 8 млн злотих.

Джерело: cba.gov.pl/

Схожі записи