eee

На вулиці Варшави вперше виїхали так звані е-контролери. Це електроавтомобілі місцевого управління транспорту, які на ходу фотографують все припарковані машини в зонах платної стоянки.

Уникальним є те, що автомобілі є самокерованими зі сканером на даху, що курсують за певним маршрутом, скануючи номерні знаки припаркованих автівок. Не менш як за 15 хвилин вони проїжджають тим самим маршрутом, перевіряючи, чи встигли водії за цей час оплатити паркування.

Система автоматично звіряє номерні знаки з даними в системі, що показують, хто заплатив за парковку.

За перший день роботи два е-контролера перевірили понад 13 тисяч припаркованих машин.
Наступного дня управління повідомило, що за результатами першого дня роботи системи було оштрафовано 603 водія – це 13% від усіх відсканованих авто.Хоча під час роботи системи не виявили жодних проблем, поки що в безпілотних автомобілях перебуватимуть працівники.

Нагадаємо, найменша плата за годину  паркування в Варшаві становить від 2 до 6 злотих. Дізнатися про найближчі парковки можна, наприклад з ресурсу https://www.parkme.com/ru/warsaw-pl-parking або parkopedia.com.

Як заплатити за паркування в Варшаві?

Найбільш популярний метод оплати паркувальних місць – з використанням паркоматів. На платних стоянках зазвичай є вказівник місця, де можна заплатити. Паркомати приймають монети і / або карти.

Отриману квитанцію про оплату слід розмістити на торпедо під лобовим склом, щоб службовці, перевіряючі парковки, могли бачити, що стоянка оплачена.

Існують варіанти оплати парковки за допомогою різних мобільних додатків, наприклад, mobiParking. У цьому випадку на склі повинна бути наклейка з назвою використовуваної системи або її найменування можна написати на папері і покласти на торпедо під лобове скло.

Покарання за порушення правил парковки у Варшаві

Польща, як і інші європейські країни, вважає за краще карати недбайливих водіїв штрафами. Залежно від правопорушення штрафи в основному коливаються в межах 70-120 євро. А ось штраф за заняття місць, призначених для транспорту інвалідів, становить 190 євро.

У ряді випадків неправильно припарковані машини можуть евакуювати. Обійдеться це приблизно в 85 євро.