135316
Рада Європи звернув увагу Польщі на атмосферу нетерпимості, расизму і ксенофобії в країні в відношенні до українців. Про це повідомляється у доповідь СЕ “Про захист національних меншин у Польщі“.

Як наголошується в доповіді, Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин підкреслив значний прогрес Польщі в інтеграції спільноти ромів в період з 2014 по 2020 роки. При цьому відзначили особливу інтеграцію в галузі освіти.

Культурна діяльність та засоби масової інформації національних меншин продовжують отримувати фінансування, а влада підтримує широкий спектр установ та проектів, що охороняють, зокрема, єврейську спадщину в Польщі. Дуже вітається той факт, що респонденти за переписом 2011 року могли вказувати на дві етнічні приналежності.

Однак правова база, що захищає права національних меншин, протягом періоду моніторингу залишалася значною мірою незмінною. У 2015 році Сейм ухвалив низку поправок до Закону про національні та етнічні меншини та про регіональну мову, “однак правова база, яка захищає права національних меншин у період моніторингу, в значній мірі не змінилася. На жаль, не було досягнуто ніякого прогресу з приводу неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезького мови регіональною мовою”, – йдеться в доповіді.

Статистика показує чітку тенденцію до зростання випадків ненависті та мотивів ненависті. Найбільш цільовими групами є мусульманська громада, особливо після кризи біженців 2015 року, а також єврейська меншина, роми та, все частіше, українці. “Необхідно терміново подолати недооцінку, недовіру до влади, а також відсутність ефективного розслідування та притягнення до відповідальності за ймовірні злочини на ґрунті ненависті”, – йдеться в повідомленні.

Рекомендації щодо негайних дій, надані польським властям, включають прийняття та реалізацію Програми інтеграції ромів на 2020 рік з метою боротьби з антициганізмом, розширення програми помічників ромських шкіл та покращення житлового становища ромів.

Консультативний комітет також рекомендує польській владі сприяти взаєморозумінню між більшістю та різними групами меншин у країні, спираючись на складність історії Польщі. Усі прояви нетерпимості та етнічно мотивованої ворожнечі повинні бути засуджені на найвищому політичному рівні, ефективно переслідуватися та санкціоновані.

Консультативний комітет висловлює жаль з тим, що розширення міста Ополе відбулося незалежно від результатів консультацій з мешканцями та позбавленими осіб, які належать до німецької меншини, доступу до мови та прав участі, які вони мали до цієї територіальної реформи.

Також в СЕ відзначили, що є необхідність у терміновому вирішенні проблеми недовіри до влади.

Схожі записи