Franciszek-Sterczewski.-Fot.-facebook-Franek-Sterczewski-970x542-1

Познанський депутат Францишек Стерчевський (Franciszek Sterczewski) зробив запроси до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ та адміністрації щодо знання української мови працівниками лікарень та поліцейськими.

Про це він написав у своєму Facebook. Він нагадав читачам, що  в Польщі може жити до мільйона українців.

“Ми вчимося, працюємо, гуляємо по тротуарах або подорожуємо поїздами, просто живемо разом. Відповідно до Конституції, ми зобов’язані надати іноземним особам, які проживають у Польщі, точно такі ж права, як і власники польських паспортів, оскільки “той, хто перебуває під владою Республіки Польща, користується свободами та правами, гарантованими Конституцією”, – пояснює він.

Ось чому Стерчевський вирішив з’ясувати, чи можуть українці, які живуть у Польщі, розраховувати на те, що їх зрозуміють, наприклад, поліцейські чи медичні працівники:Я вирішив запитати в обох міністерств, серед інших: чи польські поліцейські, рятівники, лікарі  пройшли навчання базовій комунікації українською мовою, щоб у критичні моменти врятувати чиєсь здоров’я чи життя? Чи рекомендують обидва міністерства гарантувати присутність диспетчера чи диспетчера, який розмовляє українською мовою, протягом кожного телефонного обов’язку 112? Чи гарантується присутність людей, які здатні спілкуватися українською мовою, у лікарнях, де знаходяться відділення швидкої допомоги? Чи є повідомлення та інформаційні знаки українською мовою в громадських закладах – наприклад, у відділеннях поліції чи лікарнях? В обох цих місцях можуть перебувати люди, що знаходяться в дуже складній життєвій ситуації!”

На думку депутата, важливо, щоб усі люди, які проживають у Польщі, почували себе в безпеці, включаючи іноземців. “Вживати заходів у цій галузі необхідно, оскільки нехтування цим щодня може призвести до трагедії”, – написав він.

Думки серед коментаторів у соцмережах розділилися. Деякі пишуть, що нарешті хтось подбав про українців. Але інші зауваження під постом у Facebook показують, що дуже багато людей не згодні з тим, що пропонує депутат. Вони зазначають, що коли поляки виїжджають з Польщі на роботу, вони повинні спілкуватися  мовою країни перебування, це світова практика, тобто й українці повинні знати польську мову.

Вітольд Горовський, почесний консул України в Познані погодився, що  якби полицейські, чиновники чи лікарі знали десяток чи більше основних фраз українською мовою, співпраця з українцями була б набагато простішою, але є  ще варіанти. “Питання, яке я би зробив своїм пріоритетом, якщо боровся в Сеймі за права іммігрантів, – це вільна (або дуже дешева) можливість вивчити польську мову.  Я сподіваюся, що прийде час”, – пише Горовський у Facebook.

Схожі записи