3309746-praca-657-323

Оголошення про роботу в Польщі, в яких відсутні відомості про обов’язки і самому роботодавця, можуть виявитися фальшивими. В інтернеті неважко знайти розповіді співробітників, яким пропонували великі гроші, а в підсумку обдурили.

Обіцянка швидких великих грошей

Обіцянка швидкого заробітку приваблюють багатьох людей. Особливо, якщо людина знаходиться в складній фінансовій ситуації. На жаль, легке збагачення не завжди співвідноситься з конкретною інформацією про вакансії. Фактично, “швидкий / легкий заробіток” може означати понаднормові, дефіцит сну і брак вільного часу.

Крім того, якщо роботодавець адресує оголошення для “молодих дівчат”, це сигнал, що потрібні працівники в сферу сексуальних послуг. Буває, що за коротким, загальним описом посади ховається ескорт агентство. Це також стосується і вакансій для «хостес».

“Винагорода за результатами роботи”

В оголошеннях про сезонні роботи деякі роботодавці обіцяють винагороду, відповідне зобов’язаннями або результатами. Цей тип вакансій повинен дати вам привід задуматися. . Деякі роботодавці публікують такого роду заяви, щоб приховати низькі ставки. Відбувається це особливо в разі роботи на акорд. Не менш туманну інформацію про доходи можуть публікувати люди, які бажають розпочати власний бізнес або реалізувати новий проект. Деякі роботодавці розраховують на те, що робота “за ідею” винагородить їх працівникам все понесені труди.

Прохання  заплатити  за якісь непотрібні послуги

Буває, що здобувач отримує повне ентузіазму повідомлення по електронній пошті з інформацією про те, що його вибрали з безлічі кандидатів роботи в якійсь там компанії. Відправник може стверджувати, що він знайшов ваші контактні дані на LinkedIn або в інших соціальних мережах і пише вам з приводу чудової роботи. Компанія обіцяє легкий заробіток, а все, що вам потрібно зробити, це внести невеликий фінансовий внесок, який скоро повернеться з лишком. Не обманюйте себе. Необхідність в переказі будь-яких грошей завжди означає шахрайство. У таких випадках ви можете поскаржитися на підозрілий адрес електронної пошти правоохоронним органам.

Відсутність інформації про фірму

У той час, коли майже кожне підприємство може дозволити собі створити свій власний веб-сайт, відкрити сторінку на Facebook або навіть відзначити своє місце розташування на Google Maps, відсутність будь-якої інформації про роботодавця, викликає занепокоєння. Особливо це стосується великих компаній, які нібито пропонують відмінні умови праці. Робота в компанії, яка залишається загадкою, пов’язана з великим ризиком, особливо якщо це вимагає виїзду за кордон або в інше місто.

Немає контактного номера

Шахрая можна розпізнати по тому, що дзвонить він з прихованого номера телефону. Цим страждають особливо люди, які вимагають конфіденційні дані, наприклад, адреса проживання або номер соціального страхування. Пам’ятайте, ніколи не треба розкривати такого роду інформацію людині, якого не знаєте.

Підозрілий e-mail

Подібний прецедент може мати місце, якщо потенційний роботодавець пише вам з незрозумілої поштової скриньки. В цьому випадку ви також можете мати справу зі спробою фішингу, тобто коли людина видає себе за іншого. Слід дотримуватися обережності. Якщо ви отримуєте повідомлення з підозрілого адреси електронної пошти, ні за яких обставин не діліться своїм номером соціального страхування, серією і номером посвідчення особи, адресою проживання, номером банківського рахунку, або датою і місцем народження. Також пам’ятайте, що ви не зобов’язані надавати такого роду інформацію в своєму CV.

Негативні відгуки про роботодавця

На щастя для співробітників, ми живемо за часів, в яких компанія повинна піклуватися про гарну репутацію. Інформація про погане ставлення до персоналу рано чи пізно потрапляє в мережу. Обов’язково варто пошукати в інтернеті інформацію про компанію. Соціальні мережі являють собою дорогоцінні знання про нечесних роботодавців.

Відсутність номера NIP / REGON

Якщо ваш потенційний роботодавець не хоче розкривати свій номер NIP (ідентифікаційний номер платника податків) або REGON (унікальний номер надається суб’єктам національної економіки), ймовірно, йому є що приховувати. На щастя, це легко перевірити справжність цих цифр. Зайдіть на сайт wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl і знайдіть компанії за номером NIP, REGON або KRS.

Заборгованість фірми

Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи є компанія платоспроможною, знайдіть згадка про неї в реєстрі боржників. На польському ринку існує кілька компаній, які збирають такого роду дані: Національний Реєстр Долгов (KRD), BIG InfoMonitor, Національне Бюро Економічної Інформації (KBIG), Національна інформація боргів телекомунікаційних (KIDT) або ERIF (бюро економічної інформації).

Шо робити, щоб перевірити роботодавця

Якщо ви не впевнені в реальності вашого роботодавця, ви можете перевірити його за номером KRS. Це дозволить переконатися, що організація або фонд дійсно існує. За допомогою пошукової системи KRS за адресою ekrs.ms.gov.pl, ви знайдете дані компаній з обмеженою відповідальністю (з розширенням ТОВ) і фондів, які внесені до Національного судовий реєстр. У свою чергу, відомості про фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність і акціонерів компаній, варто пошукати в CEiDG – ceidg.gov.pl. Спробуйте знайти компанію за назвою, номером NIP, REGON або KRS.

Джерело: poland2day.com

Схожі записи