e0c31154b572bc5fbaed35776830b97b

За останні дні спалах коронавіруса COVID-19 і летальні випадки були зафіксовані в кількох європейських країнах.  Проте в Польщі на 26 лютого немає підтвердження випадків, хоча було декілька випадків, шо не було підтверджено.

Тема можливої пандемії активно обговорюють. Наприклад,  у Варшаві хвилювання викликало оголошення Szpitala Zakaźnego на Wolskiej, яке з’явилося в інтернеті у вівторок – обстеження на наявність COVID-19 за 500 злотих.

Потім директор лікарні пояснив, що платити за це обстеження повинні тільки ті, хто звернувся в лікарню без симптомів і які раніше не перебував в країнах, в яких виявлені випадки зараження. А ті, у кого є симптоми і вони недавно відвідували вищезазначені країни пройдуть обстеження безкоштовно.

Згодом міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовски (Łukasz Szumowski) простував можливість комерційні  обстежень на коронавірус. Також він нагадав що в Польщі ще немає жодного зареєстрованого випадку захворювання, проте, цілком можливо, що скоро з’явиться.

Він сказав, що запускається довідкова лінія Національного фонду охорони здоров’я щодо того, як запідозрити коронавірусну інфекцію. Номер довідкової лінії – 800-190-590. Вона працює цілодобово, у всі дні тижня.

– Ми також розпочинаємо інформаційну кампанію про те, як поводитися у випадку підозри на інфекцію та про всі міжнародні сполучення польських державних залізниць, – повідомив Шумовський. – Тому на залізницях ми також будемо роздавати інформацію пасажирам, які приїжджають в країну, – сказав він.

Зараз у багатьох містах відмічається нестача  медичних масок,  зокрема, їх неможна купити у Варшаві. В аптеках кажуть що на складах їх теж немає. У інтернет-магазинах маски коштують  по 10 злотих і більше за штуку, хоча раніше маски продавали по 20-30 гріш.

Паніка зростає через людей повертаються з Італії, де зараз спалахнув новий осередок коронавірусу, найбільший в Європі. З вівторка всіх прилітають з Італії в аеропорт Шопена  зустрічають мед. служби. Медики заходять на борт літаків і перевіряють всіх пасажирів і членів екіпажу на наявність симптомів захворювання.  У аеропорт Окенче  прилітає близько 900 осіб з Італії в день. Ще 400 прилітають в Modlin. Цей аеропорт обслуговує рейси з Риму і Бергамо. Там проводяться такі ж перевірки. Пасажирів з температурою відразу ж госпіталізують.

Подібні заходи безпеки діють у інших аеропортах Польщі.

Поки ні у кого з повернулися з Італії не було симптомів нового вірусу. Після проходження перевірки пасажири заповнюють анкети, залишають свої контактні дані. Ці люди під наглядом Головною санітарної інспекції.

Відслідковувати ситуацію з коронавірусом у світі можна отут.

Схожі записи