19babda3e302c58811c583282fda3c9fdd72803b

З першого березня введено зміни у постановці на консульський облік. Тепер  стати на тимчасовий  консульський облік можна тільки за наявності карти побиту або візи,  та заплативши консульський збір (75 злотих або 150  злотих, якщо це потрібно терміново). Повна інформація на сайт посольства. https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1988-temporary

Для консульського обліку потрібні:

  •  заява 1tko (форма є на сайті)
  • облікова картка oblk (теж є на сайті),
  • закордонний паспорт (копія першої сторінки);
  • карта побиту, видана на території консульського округу установи та дійсна більше трьох місяців від дня подачі документів (копія) або довгострокова віза типу «D», дійсна не менше 90 днів;
  • копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи;
  • копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання особи на території відповідного консульського округу.
  • одна фотокартка розміром 35х45 мм.
  • мельдунок

Пакет документів для постановки на тимчасовий консульський облік

Безвізовий режим не є підставою для постановки на консульський облік.

Як записатися на прийом у консульство?

З 2 січня 2019 року в Консульському відділі Посольства України в Республіці Польща запроваджено  електронну реєстрацію для вчинення консульських дій. Запис здійснюється за посиланням https://registration.mfa.gov.ua/qwebbook/index.jsp.

У разі виникнення запитань щодо порядку реєстрації та роботи електронної черги просимо звертатися на інформаційну лінію консульського відділу за номером телефону: +48 22 621 39 79 (понеділок-четвер з 15.00 до 17.45, п’ятниця з 15.00-16.30).

Якщо мова йде  про тимчасовий консульський облік, то особистої присутності не треба, документи можна надіслати поштою (кур’єром).

Для чого потрібен консульський облік?

Завдяки перебуванню на тимчасовому консульському обліку, громадяни України можуть протягом двох місяців на рiк безперервно перебувати в Україні автомобілем, який зареєстрований в одній з країн Європейського Союзу. Цей термін можна використовувати одноразово або розділити на декілька поїздок.

На основі даних консульського обліку складаються списки на закордонних дільницях на президентських та парламентських виборах України. Отже, зареєстрованим не потрібно думати про те, як змінити їх виборчу адресу.

Обік допомагає консульству терміново зв’язуватися з громадянином України при стихійних лихах або інших  подіях.

Схожі записи