31_main

Европейський Союз закриває свої зовнішні кордони у зв’язку з коронавірусом. Таке рішення у вівторок ввечері ухвалили лідери 27 країн Євроспільноти під час спеціальної відеоконференції, підтримавши пропозиції Європейської комісії. Кордони закриють на 30 днів, з можливістю продовження цього періоду за потреби. Обмеження на поїздки поширюються на громадян країн з-за меж ЄС.

Але кожен випадок розглядатиметься індивідуально Заборона на в’їзд не поширюватиметься на членів родин, котрі є громадянами країн ЄС, особи з посвідками на постійне перебування у Євроспільноті, лікарів та учених, які борються з коронавірусом.

Як повідомляє Польське радіо, обмеження не застосовуватимуться також до водіїв, котрі перевозять товари. Йдеться про забезпечення постачань до Європейського Союзу. Раніше Польща закрила свої кордони, однак залишила можливість в’їзду для власників карт поляка, на постійне та тимчасове перебування, а також дозволів на роботу.

Чекаємо на офіційне роз’яснення з цього приводу від офіційних джерел Польщі.

Водночас, лідери держав та урядів ЄС під час вівторкової телеконференції підтримали настанови Єврокомісії щодо кордонів, які включать спеціальні транспортні коридори для постачання товарів і можливість для громадян ЄС повернутися до своїх країн транзитом через інші країни Євроспільноти.

Закриття кордонів через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 призвело до багатокілометрових заторів на кордонах, а у деяких випадках – блокування транзиту громадянам однієї країни ЄС до іншої. Так було також у Польщі, яка не впускала на свою територію латвійців, естонців та литовців, котрі хотіли повернутися з Німеччини на батьківщину.

У зв’язку з цим під час найновішої конференції у Брюсселі президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також повідомила, що декілька разів телефоном спілкувалася з польським прем’єром Матеушом Моравєцьким і одержала інформацію, що Польща працює над питанням коридорів для вантажівок у зв’язку із закриттям кордонів. За її словами, Польща поінформувала, що працює над підтримкою для людей, котрі застрягли на німецькому кордоні, аби вони могли проїхати її територією.

Обмеження не поширюватимуться на громадян країн-членів Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) – Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну – і Великобританії, а також тих, хто має дозвіл на тривале перебування на території країн ЄС та близьких родичів громадян ЄС. У разі наявності вагомої підстави для в’їзду в ЄС – як-от похорон чи судовий процес – подорожній повинен надати відповідний документ.

Канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) після рішення саміту ЄС заявила, що Німеччина негайно втілить відповідне рішення.

Джерело: nashapolsha.pl/

Схожі записи