4a72a9b0-a72f-45b7-afa7-fe987abd8278

23-літня Агата Ф. народила самотужки у ванній, у червні 2018 року в Майдані Козловецькі поблизу Любартува (Люблінське воєводство). Дитину, дівчинку, вона загорнула в рушник та поклала у піч у своїй кімнаті. Через два дні вона підпалила піч. Її батьки знайшли залишки  тіла дитини.

Прокуратура звинуватила жінку у вбивстві дитини, припускаючи, що дитина народилась живою. Однак дві групи експертів, призначені судом, дійшли висновку, що для цього немає чітких і безперечних підстав. Саме тому суд припустив, що дитина народилася мертвою.

Вона діяла так, щоб у новонародженої дитини не було шансів на виживання. Пологи були передчасними, проходили між сьомим та восьмим місяцем вагітності, – зазначила суддя Каспровіч.

Жінка не перебувала під наглядом лікаря, пила алкоголь, курила сигарети та приймала психоактивну речовину MDMA перед пологами. Вона приховала вагітність, не розповідала про батька дитини, тай не попросила допомоги пі ас пологів, хоча її мати знаходилась у сусідній кімнаті.

Слідство встановило, що  вона сприйняла вагітність як проблему, збиралася позбутися дитини, шукала інформацію про викидні в Інтернеті. Після пологів вона не перевіряла стан дитини. Вона діяла так, щоб у новонародженого не було шансів на виживання. Вона не знала, чи вона народилась мертвим чи живим.

“Ставлення обвинуваченої під час вагітності та пологів чітко вказує на те, що вона не хотіла дитини, а своїми вчинками вона наблизила її смерть та погодилася на це”, – зазначила суддя Каспровіч.

Суддя підкреслив, що вирок у віці років ув’язнення є адекватним ступеню винуватості.  “Цей злочин був емоційно мотивований, але він не зменшує ступеня вини. Це була продумана поведінка, включаючи приховування трупа. Їх підпал був спрямований на  заперечення існування дитини”, – додала Каспровіч.

Схожі записи