AR-310229902

У п’ятницю, 27 листопада 2020 року, був прийнятий парламентський законопроект з метою забезпечення медичного персоналу під час епідемії. Це суттєво полегшує вимоги до медиків, що не входять до ЄС, які претендують на можливість проходження практики в нашій країні. Це необхідно для збільшення медичного персоналу у зв’язку з епідемією.

Поправка також передбачає спрощення правил повернення до медичної професії людей, які мають перерву у своїй професії більше 5 років, та ще деякі спрощення.

<span>Є установи, де негайно приймуть на роботу іноземців, повідомляє TVN 24. Умови досить м’яки. ” </span>Лікар повинен буде продемонструвати знання польської мови в цій галузі, і звичайно, знання припущень про профіль компетентності, які пов’язані з окремими сферами діяльності”,<span> – пояснює міністр охорони здоров’я Адам Недзельський.</span>

Хоча у цієї ініціативі є ї противники.

Міхал Булса, член Президії Вищої медичної ради, зазначив: «Неприйнятним для медичного самоврядування є те, що ми дозволимо людям, які користуватимуться запевненням, що вони знають польську мову… Їдучи працювати медиком, наприклад, до Німеччини чи Англії, ви повинні пред’явити мовне посвідчення». Він додав, що це передбачає перекладання рішення на директорів лікарень.

Вища лікарська палата в своїх аргументах наводить необхідність забезпечити безпеку пацієнтів. “Приймаючи лікарів зі сходу, із заходу чи з півдня, ми повинні вирішити, чи достатня їх кваліфікація – говорить доктор Єжи Фрідігер з Вищої медичної ради. Лікарі вважають, що коронавірус – це лише привід для просування небажаних законопроектів. Подібний проект був розроблений раніше, але влітку був заблокований Сенатом.<

Тепер законопроектом буде займатись Сенат.

Нагадаємо, зараз щоб працювати в Польщі, лікарі з України, як і інші іноземці, повинні засвідчити свої дипломи (пройти нострифікацію)  – скласти іспит з польської мови та державний медичний іспит та пройти 13-місячне стажування в рамках волонтерської діяльності. З цих правил є виняток – випускники медицини з картою поляка або подружжя громадянина Польщі можуть отримати платну аспірантуру.

Вся процедура нострифікації займає від 6  до 12-24 місяців і більше. Плата за нострифікацію у 2016 році становила 2696 злотих, це не рахуючи витрата на переклад документів, поїздки, проживання, витрати на візу. В цілому лікарю потрібно буде мати не менше ніж  -10 000 злотих, щоб отримати право працювати у країни.

Схожі записи