novak

У понеділок суд Варшави відхилив клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу Славомира Новака, підозрюваного у корупції колишнього міністра транспорту в уряді Дональда Туска.

Суддя Агнешка Доманська з окружного суду у Варшаві, яка вирішила звільнити Новака, зазначила, що деякі свідчення свідків були для нього вигідними, тому він не зацікавлений у впливі на них. Більше того, у матеріалах доказів зафіксовано численні документи, і тому підозрюваний у цьому питанні не може перешкоджати розслідуванню.

При цьому національний прокурор РП Богдан Свенчковський заявив, що випускаючи Славоміра Н. з-під арешту суд не вилучив його український паспорт. “Згідно з постановою, суд вирішив вилучити лише польський паспорт. У зв’язку з цим Славомір Н. матиме змогу скористатися цим і намагатися виїхати за межі Польщі”,- заявив він..

У свою чергу міністр юстиції – генпрокурор Польщі Зьобро підкреслив, що прокуратура опротестує сьогоднішнє рішення суду про звільнення ексглави Укравтодору з-під арешту. Якщо цього не станеться, то він припустив можливість оприлюднити частину доказової бази у справі Новака.

Наразі Новака підозрюють у скоєнні кількох корупційних дій, зокрема в отриманні хабарів за укладання контрактів на будівництво та ремонт доріг в Україні, а також у відмиванні грошей. Згідно з висновками Польського агентства преси, звинувачення у корупції стосуються і тих часів, коли Новак був головою кабінету прем’єр-міністра Дональда Туска.

Йдеться про отримання фінансових вигод (загалом кілька десятків тисяч злотих) від Войцеха Т., колишнього віце-президента PGE та Energa через Лешека К. Новак, за даними слідчих, також повинен був отримати майже 200 000 злотих у 2012-2016 роках від колишнього президента ПКН Орлена Даріуша К. через “третю сторону”.

Схожі записи