arest

У Польщі затримано громадян Білорусі і України, які обдурили місцевих жителів за допомогою СМС на 1,5 млн злотих. З грудня 2020 року всій Польщі місцеві жителі стали отримувати на свої телефони SMS повідомлення про необхідність здійснити доплату за посилку, яка прямує до клієнта. Для зручності клієнта в повідомленні була посилання, по якій пропонувалося пройти, щоб провести цю невелику оплату…

У тих, хто перейшов по посиланню та здійснив оплату  у підсумку з рахунків пропало більше 1,5 млн злотих (400 тис. $). Сайт, на який переходили люди через СМС, лише виглядав як сайт банку, через який потрібно було провести доплату, а насправді сайт належав шахраям. Думаючи, що знаходяться на сайті Інтернет-банкінгу та вводячи логіни і паролі люди втрачали доступ до своїх банківських рахунків.

Шахраї надіслали понад 280 тис. СМС по всій Польщі. З урахуванням того, що покупки через Інтернет стали дуже популярні, багато одержувачі таких СМС дійсно в даний момент очікували посилки і йшли на поводу шахраїв.

З рахунків своїх жертв бандити виводили гроші і навіть примудрялися брати від їх імені кредити.

8 квітня 2021 року кіберзлодії були затримані. Ними виявилися 18 осіб з громадян Білорусі і України проживають в Польщі. 17 з них були взяті під варту. Кримінальну справу тільки розпочато і слідчі не виключають, що список учасників буде розширено, так як шахраї діяли в різних містах країни і вся мережа злочинців ще не розкрита.

Схожі записи