5c72340eaebbeb5132879bcf1d84d314

Ресторани зможуть відкривати тераси, є надія що й основні приміщення ресторанів скоро відкриються.Попит на офіціантів та кухарів повернувся в галузь. “Але це не просто, адже офіціанти вже влаштувались в автомайстерні”, – каже ресторатор Магда Гесслер в інтерв’ю Money.pl.

Портал підрахував, що на популярних сайтах оголошень можна знайти кілька тисяч пропозиції на посади офіціантів і стільки ж на посади кухарів. Під час блокування, коли службі громадського харчування не було дозволено працювати, багато офіціантів втратили роботу.

“Персонал, який працював у гастрономії, фактично змінив свою профасію. Багато людей стали кур’єрами чи водіями, – розповідає порталу ресторатор із Вроцлава та наголошує, що це лише частина проблеми. – Нашими працівниками зазвичай були студенти. Тепер, завдяки дистанційному навчанню, студенти поверталися до рідних міст. Насправді знайти когось непросто”, – додає він. Низький рівень безробіття також не допомагає у пошуку кандидатів на роботу.

За даними Money.pl, деякі ресторани пропонують кухарям зарплату в 6,5 тисяч злотих злотих брутто (понад 4,6 тис. нетто). Офіціанти у великих містах можуть розраховувати на трохи менше.

За даними веб-сайту bilety.pl, середня зарплата офіціанта становить трохи більше 3000 брутто PLN, а кухар на 500 PLN брутто більше. У свою чергу, остання доповідь Польського економічного інституту показує, що гастрономія є однією з галузей, де найбільше платять «”у конверті”. Тому близько 40 відсотків зайнятих у цьому секторі мають мінімальну заробітну плату (2800 брутто).

Схожі записи