4023983f-ab1c89938c0d6cb823972cab27839a65

Представляємо дайджест повідомлень поліції, митної та прикордонної служб Польщі щодо злочинів, вчинених українцями.
12 травня 2021 року слідчі карної служби поліції м. Скерневіце в Лодзі затримали громадянина України, який привласнив чужу картку до банкомата та оплатив нею свої покупки.

На початку квітня 2021 року в Скерневіце місцева жителька звернулася до правоохоронців і розповіла, що напередодні перед одним з торгових центрів згубила свою платіжну картку. І все б нічого, але її карткою вже встиг хтось скористатися, бо їй прийшло відповідне сповіщення.

Зловмисник успішно використав картку 9 разів у районі Скерневіце. Нею він просто оплачував покупки в магазинах, щоправда, двічі транзакції відхилялись. Загалом жінка втратила близько 500 злотих.

Можливо, зловмисника і не вдалось би знайти, проте якогось разу він скористався додатковою бонусною карткою, під час реєстрації якої вказується ім’я, прізвище та інші контактні дані. Як з’ясувалась, ця картка належала колезі правопорушника. Проте поліцейські все одно зуміли його знайти.

Тепер 28-річному громадянину України загрожує до 10-и років ув’язнення. Швидше за все, молодик просто не знав, що в Польщі привласнення чужих речей карається законом. А в тому випадку, якщо ви щось знайшли, необхідно звернутися до поліції або передати річ в бюро знахідок.

Польські поліцейські затримали трьох громадян України за крадіжку вмісту кур’єрських посилок. Двох чоловіків звинувачено у 6 крадіжках, третього – у посередництві. Їм загрожує до 5 років позбавлення свободи.

Поліцейські відділку у Жукові отримали повідомлення про крадіжку вмісту посилок працівниками кур’єрської фірми. У цій справі було затримано двох громадян України. Обидвох забрали до відділку, де після отримання необхідних доказів, їх звинуватили у 6 крадіжках майна сумою майже на 18 тисяч злотих.

Було встановлено, хто був посередником: 24-річний чоловік переховував у себе викрадені речі. Під час обшуку помешкань затриманих, поліцейські знайшли усі викрадені речі, зокрема мобільні телефони.

За крадіжки та умисне посередництво затриманим загрожує до 5 років позбавлення волі.

Два викрадені автомобілі вартістю 80 000 злотих були вилучені працівниками прикордонної служби річки Буг на прикордонному переході в Дорогуську.

У суботу (08.05.) 34-річний українець намагався виїхати з Польщі в Україну на автомобілі Renault. Прикордонники встановили, що автомобіль було викрадено на території Польщі. Через день 33-річний українець спробував виїхати з Польщі в Україну на особистій Mazda. Під час прикордонного контролю співробітники виявили втручання в поле номера VIN в транспортному засобі.

 

В якості свідків були допитані водії обох автомобілів.

Українець хотів привезти до Польщі близько 14 кілограмів п’явок. Він не здійснив план, оскільки його багаж забрали під час прикордонної перевірки в Гребенне.

Співробітники підрозділу прикордонної служби річки Буг зіткнулися з незвичним транспортом під час огляду українського автобуса, який в’їжджав до Польщі. П’явки були упаковані в поліетиленові пакети. Встановлено, що це був багаж 42-річного водія, громадянина України.

“Чоловік пояснив, що посилка була  передана у Львові, її мала забрати невідома особа у Західній Варшаві. У неї мав бути корм для риб. Попередні висновки показують, що п’явки належать до видів, що охороняються Вашингтонською конвенцією”, – інформує речник NOSG Даріуш Сієнкі .

Митники порушили справу проти українця, вилучивши 4 тис. злотих в якості штрафу.

https://www.gopoland.net.ua/2021/04/29/ukrainskii-krymynal-pro-iaki-podii-povidomliaie-politsiia/

 

 

Схожі записи