screenshot-polskazachwyca.pl-2021.05.18-00_22_37

Бебжанський національний парк

Найбільший серед 23 національних парків Польщі. Він розташований на території Підляського воєводства. Найважливішими районами для цього парку є Бебжанські болота та заповідник Червоне Баньо. Саме тут знаходиться найкраще збережена система торфовищ в Європі. На болотах національного парку мешкає аж 300 видів птахів, серед яких журавлі, крячки та сови.

Національний парк Бебжа насичений туристичними маршрутами. Є 18 пішохідних маршрутів загальною довжиною приблизно 500 км, три велосипедні маршрути (148 км), три маршрути для каное та 8 природних доріжок.

Селмент-Вєлькі

Селмент-Вєлькі – це чарівне озеро в Мазурії. Озеро Площа озера – 1273 га. Варто зайти на каное або човні вглиб озера. Сюди тече річка Лега. Довжина Сельмет-Велькі складає понад 11 км. У найглибшому місці  глибина досягає 22 м.  На озері є острова.

Частина озера вважаєтьс зоною крита зоною тиші, що створює в цьому місці чудові умови для рибалок. Озеро рясніє щукою та окунем, а також є вугор, короп, лин, карась і, звичайно, плотва.

Також можна засмагати і ночувати на озері, є гостьові кімнати та бази відпочинку. Пляж є, наприклад, у селі Селіга, на вулиці Зелона, але в багатьох місцях біля озера можна оселитися з наметом. Озеро оточене червоною велосипедною стежкою.

Судети

Дика пустельна місцина подалі від людей і міст? Варто сховатися в притулку PTTK Andrzejówka в Центральних Судетах, зокрема в горах Сухи, найвищому районі Кам’яних гір. Гірські стежки тут не складні навіть для початківців.

В околицях знаходився  відомий  санаторій для лікування легеневих захворювань який називали Судетським Давосом. Після клініки залишилася руїна, але архітектура  та історія справді цікаві. Це маловідомі місця для справжніх дослідників.

Park Mużakowski – Парк Мускау

Park Mużakowski – один із найкрасивіших у Європі, тож він напевно сподобається тим, хто крім релаксації цінує естетику та казкові краєвиди. Зелені зони, старі дерева, мости, віадуки та замки приваблюють своєю красою та історією, що сягає початку 19 століття. 3 тис види деревних та чагарникових рослин. У пізніші роки тут також були створені спа-центри.

Загальна площа парку – понад 700 га. Частина в ньму належить Польщі, частина Німеччині. З польскої сторони  рарк розташований у Ленкніці в Любуському воєводстві. Німецька частина площею 266 га прилягає до міста Мускау. Наприкінці 1980-х рр. спільно обома державами розпочалася робота з повернення парку Маскауера колишньої слави. З німецької сторони було відновлено оранжерею, старі будівлі переобладнано під житлові будинки для туристів, Новий замок відбудовано та відновлено стару рослинність.

Національний парк Нарів

У долині Нарев лежить Національний парк Нарів, район, який є однією з останніх природно-затоплених річкових долин в Європі. Це ідеальне середовище для численних птахів, що мешкають у цих районах. Тут проживають десятки видів тварин, що перебувають під загрозою зникнення, в європейському і навіть світовому масштабі. Це найзеленіша пам’ятка на Підляшші.

Підляшшя – один із спокійніших та спокійніших регіонів, тому, якщо ви запитаєте себе, де відпочити у Польщі, ви знайшли відповідь. Тут час тече повільніше, і люди не поспішають.

Бещади

Чим ближче до кордону з Україною, тим менше людей на стежці.

Якщо ви випадково їдете на гори Бещади, ви можете не бачити людей протягом декількох днів. Маршрути на захід, такі як Пікуй в Україні, використовуються рідко. Звичайно, радісне “доброго ранку” можна почути в горах Бещади рідше, ніж у горах Татри, якщо порівняти найпопулярніші маршрути в обох цих хребтах.

Гори Бещади славляться своїми дерев’яними церквами, залишеними тут бойками та лемками. Деякі все ще проводять служби.  Наприклад дерев’яний храм  Св. Михайла Архангела, який  входить до списку ЮНЕСКО. Варто побачити іконостас, дзвіницю та кладовище церкви.

Ландшафтний парк Сувалкі, або “Сьоме польське диво 2014”

Ландшафтний парк Сувалкі – найстаріший ландшафтний парк у Польщі. Він привабливий завдяки переважанням сільськогосподарських угідь, а простори чудово демонструють багатий рельєф. У парку Сувалки є цілих 24 озера, площа яких на 1 га більша.  Про унікальність парку свідчить і той факт, що він отримав титул «Сьоме диво Польщі 2014» в опитуванні National Geographic.

 

Низькі Бескиди  – Національний парк Магура

У центрі Низьких Бескидів знаходиться Національний парк Магура, тоді як у східній частині Ландшафтний парк Ясліські. Ви можете зупинитися в наметі в одному з кемпінгів. Якщо ви хочете знайти гостьовий будинок, ми рекомендуємо такі спа-центри: Риманув-Здруй, Івоніч-Здруй, Висова-Здруй та Вапієн з мінеральними водами.

Соляна шахта “Величка” – підземна релаксація

Легендарна соляна шахта “Величка” приховує чимало туристичних визначних пам’яток. Одним з них є Туристичний маршрут, де можна помилуватися надзвичайними підземними соляними камерами, чарівними озерами та унікальними соляними скульптурами. Все це на глибині близько 135 метрів під поверхнею. Проходження маршруту дозволяє буквально відірватися від навколишньої дійсності і сховатися своїми думками глибоко під землею. З іншого боку, ночівлі в підземному спа-центрі дозволяють відпочити та заспокоїтися під час сну в підвалі. Розміщення відбувається в спеціально підготовленій палаті Stajnia Gór Wschodnich, розташованій 135 метрів під землею. Підземний сон – надзвичайний, розслаблюючий досвід.

 

 

Схожі записи