z20790089FBW

24-річна Анна Пономаренко родом з України, але майже три роки живе та навчається в Ополі. У суботу (22 травня) вона поїхала зі своїм хлопцем та парою друзів до озера Сребрне в Осовці.

“Ми хотіли добре провести час. Це закінчилося зруйнованою машиною, але фінал міг бути набагато драматичнішим”, – каже жінка.

Увечері, після гарного дня, друзі вирішили піти додому. Це було близько 19.30. “Ми сіли в машину і поговорили біля відчиненого вікна. Ми розмовляли українською, бо все ще вивчаємо польську, – повідомляє жінка. – Одного разу до нас підійшов високий чоловік. Спочатку ми думали, що він хоче допомогти нам піти”.

Однак події набули різкого повороту. Чоловік, як невдовзі виявилось, не мав ніяких дружніх намірів. Він почав бити машину молодих людей. Його супроводжував колега, який спостерігав за інцидентом.

“Вони обидва виглядали напідпитку, але агресивний діяв так, ніби він був під впливом наркотиків. Він був дуже схвильований. Він вдарився об кузов ногами та руками. Він кричав нам, серед інших щоб ми ” уе… в Україну” – згадує Анна Пономаренко.

Молоді люди зафіксували інцидент по телефону, але це не охолодило прагнення злочинця (пізніше вони завантажили відео в Instagram – прим. редактора). У вихідні дні на озері Сребрне з’являється багато людей, що гуляють, але їм не пощастило, бо машина була на узбіччі. Вони зрозуміли, що мало шансів, що хтось помітить інцидент і допоможе їм.

“Ми не знали, на що здатні ці люди. Ми боялися, що вони дістануть ніж і вб’ють нас. Тому ми намагались вибратися звідти. Ми бачили людей вдалині, але один із чоловіків – неагресивний – заблокував наш виїзд і не дав нам рухатися. Врешті-решт агресор розбив наше заднє скло в машині”.

Зловмисників відлякала лише молода дівчина, яка їхала там на велосипеді. Вона почала на них кричати і викликати міліцію. Потім чоловіки пішли.
“Співробітники з’явилися через чверть години, і перед тим, як нам вдалося залишити Осовець, вони відстежили злочинця, – каже Анна. – Чоловік буде нести відповідальність за знищення майна, хоча, на наш погляд, його також слід покарати за напад за національністю. Ми сказали про це міліціонеру, але він сказав, що це було просто хуліганство, і ми лише думаємо, що причиною стала національність. Ми здивовані, бо є запис”.

Заходом займався відділ міліції в Озімеку.

“Поліцейських повідомили про пошкодження лобового скла в машині. На місці був патруль, він встановив особу підозрюваного чоловіка, його дані нам відомі, – розповідає молода осика. Агнешка Нірехла з штабу муніципальної поліції в Ополі. – Таке правопорушення переслідується за клопотанням потерпілого. Громадянин України подав офіційне повідомлення з цього приводу через три дні. Проте жодного разу він не сказав, що злочин має національне походження. Якщо така нитка з’явиться, слідчі обов’язково з нею розберуться”.

Заміна скла коштуватиме понад 500 злотих. Також потрібно замінити пошкоджене дзеркало. Молоді люди не знають, чи захоче винний покрити шкоду.

“Ми хочемо, щоб його покарали зразково, адже наступного разу він може когось серйозно поранити, – каже Анна. – Я вперше зіткнувся з таким проявом агресії. Ми не конфліктна людина, у нас багато друзів, і наша єдина провина була в тому, що ми розмовляли українською. Після цього випадку я боюся відповідати на телефон матері, коли йду вулицею. Я боюся, що хтось почує, і у мене знову будуть проблеми …”

 

Джерело: https://nto.pl/

Схожі записи