screenshot-www.rmf24.pl-2021.06.14-09_48_30|201111979_1785648524973093_854318832439370959_n

Президентські вибори в Жешуві. Конрад Фійолек переміг у першому турі з результатом 56,51 відсотка. голосів. Він об’єднав опозицію, і жителі Жешува його рішуче підтримали, незважаючи на те, що колишній президент Тадеуш Ференц обрав іншого кандидата. Хто такий Конрад Фійолек?

44-річний Фійолек був спільним кандидатом від опозиції – KO, PSL, лівих, Польща 2050. Він є віце-президентом міської ради та головою клубу розвитку Жешува. Він майже 20 років пов’язаний з місцевим самоврядуванням Жешува.

Під час кампанії він заявив, що у разі перемоги хотів би “розібратися в просторовому хаосі” у місті. Потрібно вивчити умови, які визначатимуть правила забудови – де низька, а де висока – місце, де ви присвячуєте зелені, відпочинку, спілкуванню, просите місто до річки тощо, – сказав він

Під час кампанії Фійолека підтримали голова громадської організації Борис Будка, президент ПСЛ Владислав Косіняк-Камиш, лідер лівих, Влодзимеж Царзастий та Шимон Головня.

На спільних конференціях його кандидатуру підтримали також президенти Варшави Рафал Тшасковський, Лодзи Ганна Здановська, Познани Яцек Яськовяк та Білостоку Тадеуш Трусколаскі, Сопоту Яцек Карновський, Гданська Олександра Дулкевич.

Чому потрібно було проводити дострокові вибори?

Дострокові вибори в Жешуві відбулись через те, що багаторічний  президент Жешува Тадеуш Ференц оголосив у лютому про відставку з посади, яка обіймалася понад 18 років. Відповідно до регламенту, якщо мандат президента міста закінчується до закінчення терміну його повноважень, прем’єр-міністр призначає дострокові вибори.

Спочатку голосування було призначене 9 травня, але через складну епідемічну ситуацію воно було перенесене більш ніж на місяць: на 13 червняДо виборів виконувачем обов’язків президента Жешува був Марек Байдак. Байдаку 58 років, він був директором департаменту нерухомості в Підкарпатському воєводському управлінні, працював там п’ять років. Він не бере участь у виборах сам.

Схожі записи