screenshot-www.bankier.pl-2021.07.11-12_32_09

Перед в’їздом до Польщі мандрівник повинен заповнити електронну карту місцезнаходження, а якщо це неможливо – паперові картки збиратиме персонал на борту літаків – сказав заступник глави Міністерства закордонних справ Петр Вавжик, посилаючись на поправку до регламенту, що стосується, зокрема, обмеження під час епідемії.

Під час прес-конференції Вавжик зазначив, що змінене положення набрало чинності в суботу, змінивши правила в’їзду до Польщі, в т.ч. люди, які повертаються із святкових поїздок.

Він зазначив, що найважливішими є дві модифікації. “Перший з них полягає в тому, що буде зобов’язано заповнити так звану електронну карту місця проїзду. Кожен мандрівник повинен заповнити її перед виїздом”, – сказав він.

Натисніть тут, щоб підписатися на вебінар. (Bankier.pl)
Він підкреслив, що якщо це неможливо, салонний екіпаж у літаках буде роздавати та збирати картки, заповнені вручну пасажирами. “Ця картка буде однією з умов перетину кордону та в’їзду до Республіки Польща в епідемічному та пандемічному плані”, – сказав він.

Ще однією зміною – як він зазначив – є розширення каталогу людей, звільнених з карантину. Він нагадав, що до цього часу в регламенті було зазначено, що дві категорії людей були звільнені з карантину: ті, хто в’їжджає до Польщі із Шенгенської зони або Європейського економічного простору.

“Зараз ми додаємо ще один елемент, який також звільнить із цього карантину людей, які походять з країни, з якою Республіка Польща встановила конкретні правила в’їзду пішохідного руху під час пандемії. Ці люди також будуть звільнені з карантину, вони не доведеться проходити цей 10-денний карантин “, – зазначив він.

Мацей Мілковський, заступник міністра охорони здоров’я, який був присутній на прес-конференції, зазначив, що це Туреччина, яка є частим пунктом призначення влітку. “Зараз ведуться переговори з Туреччиною (…), тобто люди, які не мають сертифіката, не щеплені повністю, пройдуть тестування з турецької сторони, і всі здорові люди зможуть приїхати до Польщі без цього 10-денного періоду карантину “, – сказав він.

Як він додав наступного тижня, “ми будемо допрацьовувати деталі, і це з’явиться в епідемічному регулюванні”.

Вавжик додав, що інформація про країни, які також можуть приєднатися до цієї групи, буде розміщена на веб-сайті Міністерства закордонних справ у вкладці – інформація для мандрівників.

Заступник глави Міністерства закордонних справ зазначив, що норми, які він згадав, стосуються нещеплених людей. “Кожен, хто щеплений і пройшов цей післявакцинальний період, щоб окремі вакцини вступили в силу, не підлягає жодному карантину”, – сказав він. Він зазначив, що це стосується вакцин, затверджених Європейським медичним агентством.

Вавжик також повідомив про зміну попередження для мандрівників. “Повідомлення залишається на поточному рівні, тобто: не подорожуйте, якщо це абсолютно не потрібно, але якщо ви подорожуєте, не забудьте зробити щеплення заздалегідь”, – сказав він. Він додав, що вакцинація важлива як для в’їзду в Польщу, так і для в’їзду та перебування в іншій країні.

Міністри посилалися на поправку до постанови Ради міністрів про встановлення певних обмежень, розпоряджень та заборон у зв’язку з епідемією, опубліковану в “Journal of Laws”. Одна із змін стосується людей, які подорожують до Польщі на літаку – перед реєстрацією вони повинні заповнити карту місцезнаходження мандрівника в електронній формі. Однак, коли це неможливо, салонний екіпаж надає подорожувачеві картку, яку потрібно заповнити на папері.

Крім того, поправка передбачає розширення групи осіб, які мають право на звільнення з прикордонного карантину, в тому числі для дітей віком до 12 років, які подорожують під опікою представника авіакомпанії, осіб, які перетинають зовнішній кордон у значенні Шенгенського кодексу із цифровим сертифікатом COVID ЄС.

Крім того, поправка змінює положення про “каталог країн, для яких мандрівники, які починають подорож зі своєї території, не мають права звільнятися від карантинного зобов’язання, отримавши негативний результат тесту на SARS-CoV-2, проведений після перетину цього кордону протягом 48 годин з моменту його перевищення, або в аеропорту, до прикордонного контролю “.

Положення цього Положення, за деякими винятками, діють з суботи, 10 липня.

 

Схожі записи