screenshot-aplikacje.gov.pl-2021.07.24-14_56_05|screenshot-poland-consult.com-2021.07.24-14_58_22

З 17.07.2021 діють нові правила для авіапасажирів, що прилітають в аеропорти Польщі. Перед проходженням прикордонного контролю, мандрівники зобов’язані надати дані про своє майбутнє перебування в країні  –  Karta Lokalizacji Podróżnego (Карта місцезнаходження мандрівника). Відомості повинні бути внесені в спеціально створену систему eKLP.

За офіційними даними, це необхідно для випадків  розповсюдження коронавірусу через пасажирів літака. Тоді всіх подорожуючих почнуть попереджувати про небезпечний контакт.

Коли треба заповнити Karta Lokalizacji Podróżnego?

Відомості повинні бути внесені в систему до моменту перетину кордону, тобто до того, як іноземець підійде до стійки прикордонного / санітарного контролю.

Зробити це можна завчасно, ще до польоту, вказавши в системі всі необхідні дані, або безпосередньо в польоті (при наявності доступу до мережі), або перед стійкою контролю.

Заповнити необхідний формуляр через інтернет дуже просто, достатньо виконати ряд кроків:

Перейдіть на сайт eKLP. https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

Вкажіть двічі свій реальний e-mail і натисніть кнопку підтвердження.

Дочекайтеся повідомлення на вказану адресу електронної пошти, в якому буде посилання «Przejdź do formularza KLP». Клацніть по ній.

Відкриється перша сторінка введення даних. Вкажіть: країну вильоту, аеропорт прильоту, номер рейсу і дату. Натисніть «Dalej».

Введіть особисті дані: ім’я, прізвище, країну громадянства, виберіть паспорт в якості посвідчення особи, вкажіть його номер, дату народження, контактний телефон (двічі!), Електронну пошту (ту ж, що використовували при реєстрації – двічі), наявність КОВІД-сертифікату або інший довідки про вакцинацію / наявності тесту / антитіл (при наявності відкриється спеціальна форма параметрів довідки). Але поки не натискайте «Dalej».

Зверніть увагу, що трохи вище кнопки «Dalej» є посилання «Dodaj uczestnika podróży» (Додай учасника подорожі). Клікнувши по ній, ви можете додати відома всіх, з ким разом здійснюєте переліт, але – увага! – тільки тих, з ким будете проживати за однією адресою. Якщо адреси різні, необхідно заповнювати картку кожному окремо. Ввівши необхідне (або відмовившись від додавання), натисніть «Dalej».

На наступній сторінці вкажіть всі місця, де ви плануєте перебувати в наступні 14 днів після прильоту. Таких місць може бути кілька – вказати потрібно все. Після чого натисніть «Dalej».

Перевірте всі дані ще раз. При виявленні помилок, поверніться до редагування (кнопка «Wstecz» внизу сторінки). У разі відповідності, поставте підтверджують «галочки» у відповідні поля. Натисніть «Wyslij zgloszenie».

Ви побачите номер своєї заявки і пропозиція перевірити поштову скриньку. Зробіть це.
Повідомлення на e-mail  повинно мати вкладення у вигляді pdf-файлу. Це і є ваша карта.

Залишиться роздрукувати її і мати при собі на момент перетину кордону, або завантажити на смартфон і пред’явити прикордонникам з екрану. Головне, що необхідно для звірки – номер заявки (Numer twojego zgłoszenia).

Хто може заповнити карту?
Заповнити авіапасажир може карту на себе, а також на будь-якого, який подорожує разом з ним, і що проживає за тією ж адресою. Це дуже зручно, наприклад, для сімей.

Що робити, якщо немає доступу до інтернету?
Не всім і не завжди доступні гаджети і / або інтернет. В такому випадку необхідно звернутися до стюардеси під час польоту за роздруковкою анкети. Можна завантажити  ПДФ анкети – Karta-lokalizacji-pasazera-PL  роздрукувати та заповнити бумажну версію.

Схожі записи