blik-czy-dziala-rowniez-za-granica-1504

ВАРІАНТ 1 – НІКОЛИ НЕ ВВОДЬТЕ КОД BLIK

Шахрай купує щось у вас на OLX або Vinted і стверджує, що перебуває за кордоном. Він каже, що може надіслати вам гроші, і ви не будете платити жодної комісії. Він просить вас згенерувати BLIK-код і переконує, що таким чином ви підтверджуєте отримання грошей. Ви насправді надсилаєте йому гроші.
Пам’ятайте, що ви ніколи не отримаєте гроші за товари, які продаєте за допомогою коду BLIK .
Прочитайте, що саме ви робите у своєму мобільному додатку чи онлайн-банкінгу. Ми завжди інформуємо вас про те, що ви підтверджуєте.

ВАРІАНТ 2. НІКОЛИ НЕ ВВОДЬТЕ БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ АБО ДАНІ КАРТКИ

Шахраї надсилають повідомлення на Vinted або OLX, кажучи щось на зразок «Я щойно купив у вас товар. Підтвердити продаж електронною поштою. Електронний лист від шахраїв може виглядати як офіційне листування.
Коли ви хочете завершити передбачувану транзакцію, використовуючи інструкції, надані в електронному листі, ви можете потрапити на сайти, схожі на платіжні брокери та банківські сайти. На підроблених веб-сайтах ви знайдете поля для введення логіна та повного пароля для банківської операції, PIN-коду програми, номера PESEL. Шахраї використовуватимуть цю інформацію, щоб викрасти гроші з вашого рахунку. Ви не повернете ці гроші.

Приклад листа від шахраїв.

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ

  • Знайте правила безпеки та дотримуйтесь їх.
  • Читайте SMS від нас. Будьте обережні, що ви дозволяєте. Коли, наприклад, у вмісті SMS ми повідомляємо вам, що ви змінюєте номер для авторизації, додаєте одержувача або активуєте програму – і ви її не замовляєте, це практично напевно, що шахрай увійшов у ваш банк рахунок.
  • Не вводьте повний пароль до Moje ING  і свій номер PESEL – ми ніколи не запитуватимемо його під час входу.
  • Будьте особливо пильними, якщо вам потрібно ввести кілька конфіденційних даних в одному місці (паролі, PESEL, PIN-код, ідентифікаційний номер). Дізнайтеся, як перевірити сторінку, де ви хочете надати свої дані.
  • Підвищте безпеку своїх грошей на своєму рахунку, наприклад, скориставшись безкоштовною перевіркою поведінки.

КОЛИ ВИ ВИКОРИСТОВУЄТЕ САЙТИ АУКЦІОНІВ

  • Майте обмежену довіру до потенційних підрядників.
  • Оплачуйте безпосередньо через портал. Уникайте прямих транзакцій. Слідкуйте за спробами зв’язатися за межами порталу чи програми, наприклад електронною поштою.
  • Шахраї можуть підробити веб-сайт аукціону, як і будь-який інший веб-сайт, включаючи наш. Тому зверніть увагу на адресу, яка відображається в браузері.
  • Зверніть увагу на коректність мови сторінки, на якій ви надаєте реквізити картки. Фейкові сторінки часто містять помилки, написані невірно з помилками.

Схожі записи