Waypoint-yacht-charter-croatia-bavaria-50-festina-lente-1-835x467

У розслідуванні вибухів на газопроводах Nord Stream у вересні минулого року непрямих доказів, що вказують на українських виконавців, стає все більше, повідомляє німецький тижневик Der Spiegel. За його інформацією, метадані електронного листа, надісланого про оренду яхти “Андромеда”, яка, ймовірно, використовувалася для транспортування вибухівки, мають вести в Україну.

Як зазначає “Spiegel”, досі існує багато припущень щодо можливих виконавців диверсій на Nord Stream, у тому числі звинувачень на адресу американських спецслужб, які нібито співпрацюють з владою Норвегії. Багато разів можна було почути про «операцію під фальшивим прапором», яку проведе Росія – що, однак, серед обізнаних людей вважається дуже малоймовірним, пише тижневик на своєму сайті.

Вибуховий матеріал на яхті Андромеда

Як повідомляє “Spiegel”, німецькі слідчі вже “впевнені, що Андромеда використовувалася для диверсій”. У вересні 2022 року він відплив із Ростока-Варнемюнде та повернувся після атак. «Ймовірно, для його найму використовувалися підроблені документи, що посвідчують особу», — додає тижневик. У салоні яхти знайшли залишки вибухівки, яку можна використовувати під водою.

«Йдеться про октоген, вибухівку, яка широко використовується як на Заході, так і в країнах колишнього Східного блоку. Один із слідчих назвав вибухову потужність використаної вибухівки еквівалентною 500 кілограмам тротилу», – зазначає він. Октоген набагато легший за тротил і його можна транспортувати на відносно невеликій яхті.

Фіктивна фірма в Повіслі

Як пише тижневик, висновки Головного управління розслідувань Німеччини збігаються з припущеннями служб інших країн, що виконавців диверсії слід шукати в Україні. Слідчі задаються питанням, чи йдеться про дії непідконтрольної спецназівці чи українських служб – «і наскільки до цього могла бути причетна частина українського урядового апарату».

Минулого понеділка, 22 травня, ЗМІ, що належать до міжнародної журналістської мережі, включно з німецьким щоденником “Sueddeutsche Zeitung” і суспільними мовниками WDR і NDR, також повідомили про українські сліди щодо диверсії на Nord Stream. Вони, серед іншого, показали, що яхту «Андромеда» орендувала фіктивна українська компанія Feeria Lwowa, розташована у Повіслі у Варшаві.

По матеріалах DW

Схожі записи