CU of farmer in tractor cab

Сільськогосподарський трактор є основним обладнанням кожного господарства в Польщі. Як і багато інших транспортних засобів, ним можуть керувати лише люди, які відповідають певним вимогам законодавства. Які дозволи потрібні для експлуатації трактора в РП? Чи може власник звичайного водійського посвідчення категорії B законно керувати цим транспортним засобом?

Трактор і категорія В

Безумовно, найпопулярнішою категорією водійських прав у Польщі є категорія B. Вона надає дуже широкі права власнику.

Крім легкового автомобіля, його власники можуть також керувати деякими мотоциклами, низькошвидкісними транспортними засобами, автопоїздами з причепом повною масою до 750 кг, а також сільськогосподарськими тракторами. Цікаво, що на відміну від автотранспорту, здатність керувати трактором не обмежена жодними обмеженнями по вазі – машина може важити понад 3,5 тонни.

Проте обмеження щодо ваги залишаються в силі у випадку складу транспортних засобів – вага причепа чи іншого обладнання, яке буксирує тягач, як і раніше не має перевищувати повну масу 750 кг. Слід зазначити, що мова йде про причіпні пристрої, а не про підвісні – вони, як і трактор, можуть мати за польськими законами будь-яку вагу.

Водійське посвідчення категорії Т

Як бачите, наявність водійського посвідчення категорії B дає вам багато можливостей керувати сільськогосподарським трактором, але для повноцінного використання вам знадобиться водійське посвідчення категорії T. Воно дає повний дозвіл на керування сільськогосподарським трактором і комплекс машин, що складається з трактора і причепів або сільськогосподарських машин будь-якої маси.

Хто може претендувати на отримання водійського посвідчення категорії Т

Водійське посвідчення категорії Т можуть отримати особи, які досягли 16 років – умовою є проходження спеціального курсу водіння, а потім здача державного іспиту. Записатися на курс можна за 3 місяці до досягнення мінімального віку, а для учнів сільськогосподарських шкіл чи інших шкіл, у навчальній програмі яких є курс підготовки до іспитів, – навіть за 12 місяців до досягнення мінімального віку.

У випадку неповнолітніх, згода на участь у курсі повинна бути надана їхніми батьками або законними опікунами.

Як отримати водійські права в Польщі, ми писали в цьому матеріалі

Автор Ред

Фото Depositphotos

Схожі записи