pxfuel.com_-1-980x621

Польща наклала вето на ряд висновків щодо безпеки ЛГБТ-людей у Європейському Союзі, стверджуючи, що ЄС «надає перевагу гомосексуалістам», дозволяючи при цьому порушувати права християн та інших груп.

Під час того ж засідання Європейської Ради польський уряд також виступив проти директиви ЄС щодо боротьби з насильством щодо жінок через використання в ній терміну «гендер».

На сесії Ради юстиції та внутрішніх справ країни-члени ЄС попросили схвалити набір висновків, заснованих на загальноєвропейському опитуванні про становище ЛГБТ, яке показало, що «незначний загальний прогрес і, в деяких аспектах, потенційно погіршується ситуація».

Висновки зобов’язували підписантів «заохочувати та підтримувати основоположне право всіх людей у межах ЄС, у тому числі ЛГБТІ, бути захищеними від насильства, переслідувань та дискримінації».

Однак міністр юстиції Збігнєв Зіобро оголосив, що Польща накладе вето на текст, який вимагає одностайного схвалення всіх держав-членів. Проти виступила і Угорщина.

«У тіні боротьби за привілеї для гомосексуалістів та інших ЛГБТ-людей в ЄС поширюється релігійна ненависть – сьогодні в Європі права християн широко порушуються», – написав він у Twitter. «Саме тому в місяць прайду я вирішив накласти вето на висновки».

У заяві, оприлюдненій міністром юстиції, йдеться, що Швеція, яка зараз головує в Європейській раді, проігнорувала прохання Польщі щодо «постулатів щодо необхідності захисту інших меншин, включаючи [релігійних] віруючих та людей з обмеженими можливостями». .

«До всіх жертв злочинів слід ставитися з однаковою повагою», — сказав заступник міністра юстиції Себастьян Калета, який представляв Польщу на засіданні Ради. «Зазначення [лише] однієї соціальної групи суперечить рівності перед законом і боротьбі з дискримінацією».

«Брюссель хоче бути сліпим щодо жертв дискримінації віруючих», – додав Зіобро. «Вони хочуть силою нав’язати — під прапором толерантності та рівності — привілеї для ЛГБТК-спільнот… [Польща] повинна мати мужність захистити свою власну ідентичність, спадщину та цінності».

В останні роки уряд Польщі розгорнув гучну кампанію проти того, що він називає «ідеологією ЛГБТ», яку він представляє як небезпечний набір ідей, імпортованих із Заходу, які загрожують польській культурі, релігії, ідентичності та навіть самій нації.

Тим часом на тому ж засіданні Європейської Ради сьогодні також відбулося обговорення проекту директиви щодо боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством. Заходи спрямовані на розвиток Стамбульської конвенції, договору Ради Європи з того ж питання.

Однак польський уряд, який раніше припускав, що може вивести Польщу зі Стамбульської конвенції, оскільки вона «сприяє ЛГБТ», висловив опозицію щодо проекту директиви.

Вона критикувала використання в тексті терміну «гендер», який, на думку Польщі, не має чіткого визначення в законодавстві ЄС. Це питання в минулому часто змушувало Польщу виступати проти документів ЄС, які використовують термін «гендер».

«Директива проти насильства криміналізує людей, які сумніваються в тому, що існує 50 або 200 статей», — стверджувала Калета, не надавши доказів.

Він також стверджував, що Польща вже має «найвищий рівень захисту для жертв» насильства над жінками та домашнього насильства. У 2021 році Рада Європи високо оцінила заходи Польщі з цього питання. Дані поліції показують, що з 2014 року кількість випадків домашнього насильства в Польщі зменшилася.

Для схвалення проекту директиви потрібна була лише підтримка кваліфікованої більшості держав, а не одностайність, тому заходи були схвалені, незважаючи на спротив Польщі. Але Калета пообіцяв, що уряд «прагне підірвати цей інструмент за допомогою національних рішень, які випливають із [польської] конституції».

Автор Даніель Тіллес — головний редактор журналу Notes from Poland. Він пише про польські справи для багатьох видань, зокрема Foreign Policy, POLITICO Europe, EUobserver та Dziennik Gazeta Prawna.

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи