Знімок екрана з 2023-06-19 12-26-38

Нижче ви знайдете список 10 найбільш високооплачуваних професій у Польщі та дізнаєтеся зарплату* на найприбутковіших посадах. Ви також дізнаєтеся, як керувати своєю кар’єрою, щоб заробити багато грошей в одній із згаданих професій.

10 місце: Інженер з якості

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 7490 злотих брутто

Опис роботи: Інженер з якості контролює всі етапи виробничого процесу для забезпечення найвищої якості товару. Його робота включає щодо розробки планів контролю, затвердження виробництва, процедури рекламації, лабораторних аналізів і випробувань та документування їх результатів.

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу

Як правило, роботодавці вимагають вищої освіти, не обов’язково технічної, але яка дозволяє їм розуміти технологічні основи процесу, який потрібно контролювати. Необхідні знання та сертифікати можна отримати на численних курсах та тренінгах. Роботодавці очікують, що кандидат буде знати та вміти читати стандарти та технічні креслення, знати, як проводити лабораторні випробування та знати вимоги та інструменти якості, які використовуються для вирішення проблем.

9 місце: Фінансовий аналітик

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 7800 злотих брутто

Опис роботи: Фінансовий аналітик бере участь у складанні річного бюджету, створює прогнози та довгострокові плани та контролює їх виконання. Його завдання також включають створення звітів і фінансовий аналіз, контроль витрат або аналіз прибутковості продукції.

Кандидати повинні мати вищу освіту, бажано економічну (наприклад, фінанси та бухгалтерський облік). Деякі університети пропонують спеціальність «фінансовий аналітик» (наприклад, Університет економіки в Катовіце). Майбутній аналітик повинен бути готовий працювати з великими базами даних та використовувати інформаційні системи управлінського обліку та допоміжні системи. Також варто придбати міжнародні сертифікати фінансового менеджменту (найпопулярніші з яких ACCA – Association of Chartered Certified Accountants, CFA – Chartered Financial Analyst або CIA – Certified Internal Auditor).

8 місце: Керівник проекту

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 8000 злотих брутто

Посадовий опис: Керівник проекту відповідає за планування, реалізацію та кінцевий ефект проекту. Ця посада зустрічається в різних галузях (наприклад, IT, фінанси чи будівництво). До завдань керівника проекту входить: створення команди, визначення пріоритетів завдань, створення розкладу, виявлення та вирішення проблем, моніторинг бюджету та витрат або звітування про хід роботи.

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу? Одним із способів отримати базові знання з управління проектами є навчання (наприклад, навчання в аспірантурі з управління проектами у Варшавському університеті). Однак навіть у цій добре оплачуваній професії навички важливіші за освіту. Їх можна отримати на численних курсах і тренінгах. Також роботодавці звертають увагу на такі сертифікати, як Prince2 (навчання можна знайти, наприклад, на сайті inprogress.pl) або CAMP (до іспиту можна підготуватися, наприклад, на Udemy.com training).

7 місце: Програміст (загальна позиція)

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 9070 злотих брутто

Опис роботи: може здивувати лише 7 місце програмістів у списку найбільш високооплачуваних професій. Однак майте на увазі, що це галузь із багатьма різними функціями. Серед них одні з найкраще оплачуваних посад у Польщі, такі як архітектор програмного забезпечення (25% працівників заробляють понад 15 860 злотих брутто) або Senior Java Developer (25% працівників отримують понад 14 000 злотих брутто). У завдання програмістів входить: створення комп’ютерних програм і додатків з використанням мов програмування, а також їх тестування та вдосконалення.

Як почати влаштовуватися на високооплачувану роботу? В ІТ-індустрії специфічні навички набагато важливіші за освіту, і багато програмістів є т.зв самоучка. Першим кроком до цієї професії має бути вибір мови програмування, на якій ви хочете розвиватися (найпопулярніші – Java, C, C++ і Python). Ви можете оволодіти основами завдяки численним онлайн-курсам, які пропонують такі сайти, як:

  • udemy.com
  • coursera.org
  • udacity.com
  • codecademy.com
  • eduweb.pl

6 місце: Фінансовий контролер

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 9340 злотих брутто

Посадовий опис: Фінансовий контролер контролює фінанси компанії шляхом нагляду за бухгалтерською діяльністю, перевірки фінансової звітності або відповідності витрат передбачуваному бюджету. У його завдання також входить оцінка ситуації в компанії та консультування щодо скорочення витрат. Фінансовий контролер представляє загрози та можливості для покращення фінансового становища організації. В його обов’язки також входить підготовка річного бюджету та перспективного плану, аналіз прибутковості або підготовка управлінських звітів для керівництва компанії.

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу? Роботодавці зазвичай очікують від кандидата вищої економічної освіти, бажано у сфері фінансів та бухгалтерського обліку. Він також повинен мати багаторічний досвід роботи у фінансових установах (наприклад, як фахівець з контролю). Необхідні широкі знання фінансового аналізу або знання фінансового права. Фінансовий контролер також повинен мати міжнародні сертифікати фінансового менеджменту (наприклад, ACCA – Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів або CIMA – Присяжний інститут управлінських бухгалтерів).

5 місце: HR бізнес-партнер

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 10 710 злотих брутто

Опис роботи: бізнес-партнер з відділу кадрів у співпраці з керівниками даної компанії стежить за тим, щоб метод управління командою підтримував реалізацію стратегічних цілей організації. Він не тільки розробляє стратегію управління співробітниками, а й реалізує та контролює її.

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу? Кандидат повинен мати вищу освіту, пов’язану з HR. Деякі університети пропонують спеціальну післядипломну освіту в галузі бізнес-партнерів з персоналу (наприклад, Варшавська школа економіки). Ідеальний бізнес-партнер HR повинен, перш за все, вміти поєднувати бізнес-цілі з т. зв м’який HR. Необхідний досвід у сфері людських ресурсів можна отримати, наприклад, працюючи у відділі кадрів або кар’єрним консультантом чи спеціалістом з персоналу (наприклад, в InterviewMe).

4 місце: Адвокат

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 11 100 злотих брутто

Опис посади: Адвокати надають правову допомогу та представляють інтереси своїх клієнтів в судах та органах влади. Вони ведуть адміністративні, господарські, трудові, цивільні та сімейні справи. До їхніх обов’язків входить, серед іншого: складання судових пропозицій, юридичних висновків, проектів договорів та інших документів у поточній діяльності юридичної фірми, координація документообігу та забезпечення їх повноти або надання юридичних висновків.

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу? У цьому випадку необхідно закінчити юридичне навчання (6 років) і підготовку юрисконсульта (3 роки), а потім скласти іспит на юрисконсульта. Завдяки цьому Ви можете бути занесені до списку юрисконсультів. Адвокати також повинні мати повну дієздатність і користуватися всіма публічними правами. Адвокатський іспит можна складати без необхідності проходження учнівства, напр. доктори юридичних наук або особи, які мають багаторічний досвід роботи за фахом (наприклад, не менше 5 років були помічниками судді).

3 місце: Бренд-менеджер

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 11 440 злотих брутто

Опис посади: бренд-менеджер, також відомий як бренд-менеджер або зберігач бренду, відповідає за просування продукції компанії, її успіх у маркетингу та продажах. Його робота особливо важлива при виведенні на ринок нового продукту чи послуги. В його обов’язки входить створення планів і ринкових стратегій, а також управління командами, відповідальними за просування і таким чином збільшення продажів і прибутку.

Як почати влаштовуватися на високооплачувану роботу? Роботодавці більш прихильно дивляться на людей з вищою освітою в сферах, пов’язаних з маркетингом і менеджментом. Здебільшого потрібне дуже хороше володіння англійською мовою (позиції бренд-менеджерів створюються переважно у великих міжнародних компаніях). Кандидат повинен володіти знаннями та навичками у сфері маркетингу, реклами, просування та зв’язків з громадськістю.

2 місце: Спеціаліст з ІТ безпеки

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 12 000 злотих брутто

Опис посади: ці спеціалісти займаються як фізичною безпекою (наприклад, біометричними даними, камерами відеоспостереження, магнітними картками для будівель), так і логічною сферою (наприклад, створення та керування системами захисту мережевих даних) у компаніях. Більшість пропозицій роботи на

Цю посаду можна знайти в банківській справі, страхуванні та інших фінансових послугах. Попит на цих спеціалістів постійно зростає через збільшення кількості кібератак.

SHALB. Synergy of people and innovations, designed for fast delivery and performance

Як почати влаштуватися на добре оплачувану роботу? Часто (хоча і не завжди) роботодавці вимагають вищої технічної освіти (наприклад, телекомунікації, ІТ). Кандидат повинен оволодіти основами програмування, знати засоби перевірки ІТ-безпеки та передові практики безпечної роботи ІТ-систем. Він також не повинен мати проблем з адмініструванням таких систем, як Microsoft або Linux.

1 місце: Менеджер із ключових клієнтів

Заробітки: 25% працівників заробляють понад 12 470 злотих брутто

Опис посади: Менеджер з роботи з ключовими клієнтами – особа, відповідальна за контакти з найважливішими та найбільшими клієнтами (так званими корпоративними клієнтами). З одного боку, він опікується ними та консультує, з іншого – домовляється про умови продажу продукції чи послуг. У його завдання також входить координація виконання контрактів, аналіз ринкових даних про галузь, споживачів і конкурентну діяльність. Менеджер із ключових клієнтів тісно співпрацює з відділом маркетингу, напр. в рекламній діяльності.

Як почати влаштовуватися на високооплачувану роботу? Роботодавці очікують, що кандидат матиме вищу освіту, бажано економічну (наприклад, у сфері менеджменту та маркетингу) або технічну (у випадку компаній з галузі ІКТ). Однак досвід у сфері продажів (наприклад, як торговий представник) або в маркетингу (наприклад, спеціаліст із просування) є вирішальним. Кандидат повинен мати високі навички презентації та ведення переговорів, добре володіти англійською мовою, бути стресостійким. Також він повинен добре розбиратися в галузі майбутнього роботодавця.

По матеріалах gopoland.net.ua

Автор Ред

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи