57_main

Ринок таксі в Польщі зосереджений навколо 20 найбільших міст країни, тому що саме тут здійснюється понад 80 відсотків усіх поїздок (звіт Polska Sieć Taxi 19,123). В середньому поїздка триває близько п’ятнадцяти хвилин, але яка її ціна?

Найдорожче у Варшаві?

Багато хто може очікувати, що найдорожчі поїздки на таксі відбуваються у Варшаві. Виходить інакше. Найвища середня ціна в Катовіце, де середня вартість проїзду становить 33,66 злотих. Варшава займає в цьому рейтингу лише третє місце. Найдешевше подорожувати на таксі в Каліші, де проїзд коштує в середньому 15,38 злотих. Середній чек в таксі по країні 29,95 злотих. Середня довжина маршруту становить приблизно 8 км, але пасажири з Труймяста та Варшави зазвичай їдуть на відстань понад 11 км.

Ціни за кілометр і початкова плата

Користуючись послугами таксі, ви платите не тільки за пройдені кілометри. З вас можуть стягнути плату за багаж, розрахунок терміналом та очікування пасажира перед початком поїздки. Водії таксі також беруть початковий внесок, який вони стягують при посадці незалежно від довжини маршруту та тривалості поїздки. Початковий внесок, залежно від міста, коливається від 5 до 7 злотих, а ціна за кілометр – від 2 до 2,8 злотих. Трохи дешевші поїздки можна замовити через mytaxi та itaxi, але більшість пасажирів в Польщі все одно вирішують замовити таксі  телефоном.

Чим нижча ціна поїздки, тим краще

Клієнти таксі в містах Польщі найбільше звертають увагу саме на вартість проїзду. Для більшості з них це головний визначальний фактор вибору перевізника. Клієнти мало коли надають значення наявності кондиціонеру або класу автомобіля, який використовується для поїздки. Для клієнтів важлива можливість вибору типу автомобіля, адже іноді поїздка замовляється для більшої групи пасажирів. У таких випадках зазвичай замовляють 9-місний автомобіль.

Польські таксисти зазвичай займаються власним бізнесом, тому прибутки від поїздок у них не дуже великі. Страхові внески, податки та витрати на технічне обслуговування автомобіля покриваються вашими доходами на курсі. Крім того, водій таксі несе витрати, пов’язані з приналежністю до таксомоторної компанії, завдяки чому він має більше клієнтів і забезпечує більшу кількість добре оплачуваних поїздок. З цієї причини ціни на проїзд на таксі непропорційні розміру заробітку за професією як у менших, так і у великих містах країни.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця. Якщо ви хочете бути в курсі новин, відвідайте наш сайт ще раз! Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею з іншими, поділившись нею в соціальних мережах – нижче є швидкі посилання, якими можна поділитися.

Гарного Вам дня!

Автор Ред

Джерело CNN

Джерело money.pl

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи