4f9ef8ca058aeb3a218c8bcd75e9f6fe92da2beb

Виборчі права для українців в Польщі

Українці хочуть виборчих прав. Вони хочуть голосувати на місцевих виборах. Цього вимагає Союз українців у Польщі. Тільки в Кракові їх понад 120 тисяч. Багато хто зайнявся містом і тепер вони намагаються реально вплинути на те, хто ним правитиме. Це можливо?

Наталя Денисенко живе і працює у Кракові 8 років. Тут у нього своя перукарня і сім’я. За її словами, це місто стало для неї другою домівкою.

— Атмосфера, люди, архітектура, мистецтво. Я тут живу з донькою, ми разом ведемо бізнес, і вона вже вважає Краків своїм домом, – додає він.

Вона виїхала з України після анексії Криму Росією. Вона давно перестала думати про повернення.

— Уявляєте, як туди повернутися?

– Ні, я вже живу тут, у Кракові, – відповідає він.

Як і приблизно 120 000 інших українців, які живуть у Кракові, багато з них мають міцний зв’язок із містом та його людьми.

– Добре. Чудово, у мене немає проблем. Найбільше друзів у мене з Польщі та України, – каже Олена Яблонська.

Виборчі права для українців в Польщі – біженці хочуть голосувати нарівні з поляками

Об’єднання українців у Польщі пропонує, щоб легальні економічні мігранти мали пасивне та активне виборчі права. Щоправда, лише на рівні місцевої влади, щоб вони могли реально впливати на формування своєї малої батьківщини.

— Це дуже позитивно впливає на консолідацію місцевої громади, тому що це означає, що люди, які опинилися в тій чи іншій громаді, сприймаються не як робоча сила, яка має тут працювати і не має права голосу, а як люди, які приймають рішення. , між іншим, що вони теж платять однакові податки, – каже Мірослав Скорка, Об’єднання українців у Польщі.

Закони про вибори в ЄС не діють, бо Польщі “проти”

Закони ЄС дозволяють мігрантам голосувати або балотуватися на виборах. Проте Польща не передбачає такого рішення. Цю ідею з формальних причин не вдасться реалізувати під час наступних виборів 7 квітня. Якби це було реалізовано і українці мали б таку можливість на наступній зустрічі у 2028 році, на думку експертів, цей меч став би двосічним мечем у боротьбі за розбудову громади.

— Наскільки цей елемент їхньої присутності у виборчій кампанії буде важливим для польських політиків, тому що, на жаль, це може бути елемент дискусійної гри, яка не завжди буде позитивною. Політика керується своїми законами, і ці закони не завжди виявляють найкраще в людях, – пояснює Мацей Закжевський, політолог Папського університету Івана Павла ІІ у Кракові.

У Малопольщі легально працює понад 60 тисяч українців. Це шанс отримати додаткові голоси, але водночас і виклик для кандидатів, як їх отримати.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця. Якщо ви хочете бути в курсі новин, відвідайте наш сайт ще раз! Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею з іншими, поділившись нею в соціальних мережах – нижче є швидкі посилання, якими можна поділитися.

Гарного Вам дня!

Автор Ред

Джерело tvp.pl

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи