e49de1333630ab95e9894336e835eb20-wide-big

Синоптики прогнозують, що найближчими днями стане ще спекотніше. На вихідних стовпчики термометрів показуватимуть у тіні від 30 до 34 ℃ по всій країні. Не виключено, що в західній частині Польщі до 35. Потрібно бути готовим до такої погоди.

“Як правило, треба сказати, що спека – це не жарт. Звичайно, для молодих та здорових людей літній період – це час відпочинку, відпочинку та активності. Людям похилого віку та хронічно хворим слід бути особливо обережними. Під час жаркої погоди ми радимо їм не виходити на сонце – особливо в другій половині дня” – сказав проф. Павел Пташинський з Центральної навчальної лікарні Медичного університету Лодзі.

Ще цікаво почитати

https://www.gopoland.net.ua/2018/06/20/rabota-v-zharu-trebovanija-polskogo-zakonodatelstva-k-rabotodateljam/

Він також звернув увагу на відмову від солодких газованих напоїв при такій температурі. Такі напої не втамовують спраги і не підтримують організм у зволоженому стані.

“Ви повинні пити воду, і це приблизно на літр більше, ніж зазвичай. Норма повинна становити три літри, а то і трохи більше. Крім того, його слід розподіляти рівномірно протягом дня. Пам’ятайте, що вода не повинна бути крижаною. Найкраще при температурі трохи нижче кімнатної”, – зазначив кардіолог. Як він додав, для людей, які борються із серцевою недостатністю, баланс рідини дуже важливий.

Що стосується активних людей, їм слід ходити на тренування вранці або ввечері. Також слід захищатись від спеки вдома.

“Будемо користуватися шторами, жалюзі” Однак давайте також подбаємо й про належну вентиляцію, з іншого боку. Коли нам потрібно щось робити в саду або вдома – давайте робити це дуже рано вранці або ввечері. Давайте опівдні не копатись і не купатися в саду. Для багатьох людей спека небезпечніша, ніж здається”, – сказав проф. Пташинський.

Спекотна погода приваблює до води натовпи любителів сонячних ванн. Однак, як застерігає рятувальник Радослав Вішневський з Мазурської добровольчої рятувальної служби, ви можете потонути будь-де та будь-де, навіть у неглибоких, здавалося б, добре відомих водоймах. “Єдине безпечне місце для купання – це там, де є кваліфікований, навчений рятувальник, який може не тільки помітити проблему, але й професійно витягнути його з води та допомогти йому, – сказав Вішневський в інтерв’ю PAP.

Він однозначно підкреслив, що батьки повинні бути постійно поряд з дітьми до 7 років, коли відпочивають біля будь-якої води.

“Сотні разів ми шукали дітей, які загубились, тому що мама чи тато просто дивилися в телефон або спілкувались з кимось, – зазначив він. Це також розвінчує міф про те, що батьки можуть швидко знайти своїх дітей у натовпі. “На пляжах повно дітей у рожевих або синіх купальниках, як у вашої дитини. Вони здалеку однаково виглядають, не потрібно обманювати себе”, – додав він.

Рятувальник також закликає нас не стрибати з головою у воду у незвіданих, невідомих місцях.

“Під водою можуть бути залишки старої платформи, яку не видно, камені, глибина може бути занадто малою для такого стрибка. Неправильно зроблений стрибок головою дуже часто пов’язаний з розривом спинного мозку та паралічем двох або чотирьох кінцівок, – наголошує вона.

Він також нагадав вам підготувати організм до зниження температури перед тим, як потрапляти у воду у спекотні дні.

“Ви повинні пам’ятати про тепловий удар. Коли ми засмагаємо, нам дуже тепло, тому перед тим, як зануритися у воду, потрібно повільно охолодитись. “Спочатку  треба полити водою голову, пахви, грудну клітку – там, де є великі кровоносні судини. Це має пройти деякий час. Інакше через різку зміну температури ми можемо втратити свідомість у воді, знепритомніти”, – попереджає він, бо це може призвести до летального результату.

Схожі записи