1561548565-praca-495x400 (1)

Польський ринок праці повільно охолоджується. У фінансовій галузі, бізнес-послугах та торгівлі зменшується бажання найняти людей, де стверджується у аналітиці ManpowerGroup “Барометр перспективи зайнятості”  на 4 квартал  2019 року.  Понад 80% польських підприємства не передбачають змін у своїх колективах, 13 відсотків будуть шукати нових співробітників, а 5% планує скоротити команду.

З 10 секторів, проаналізованих ManpowerGroup, найбільшу кількість нових працівників шукатимуть компанії, що займаються промисловим виробництвом, де чистий прогноз зайнятості становить +15%.  Шукають та будуть шукати робітників у будівельної галузі (+ 13 відсотків), і та у гірничодобувної галузі (+ 12%).

«Тих, хто шукає нову роботу, очікує менше можливостей для працевлаштування, особливо в сільському господарстві, фінансах і  та обслуговуванні готелів і ресторанів»,  – йдеться в повідомленні.

За словами Manpower, зниження прогнозу на кінець року в таких галузях, як ресторани та готелі, сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство є наслідком сезонності в цих галузях і не є явищем, яке може викликати занепокоєння. З іншого боку, великий спад у таких сферах, як промислове виробництво, а також фінанси та бізнес-послуги можуть бути наслідком погіршення економічних умов на західних ринках .

Генеральний директор ManpowerGroup Івона Джанас (Iwona Janas) каже, що незважаючи на результати дослідження, які показують, що  підбір персоналу в цілому по країні вступив у фазу незначного уповільнення, люди, які шукають нову роботу, все ще можуть розраховувати на хороші перспективи, а компанії, які мають вакансії, все ще борються з дефіцитом  кадрів.

У Польщі результати звіту ManpowerGroup публікуються з другого кварталу 2008 року. Опитування проводиться на представницькій групі з щонайменше 750 роботодавцями.

Джерело: businessinsider.com.pl

Схожі записи