63eeba87-8ba3-4059-9333-69b8835a7aa9

Відповідно до останнього дослідження робочої сили ОТТО, проведеного на групі з 500 колишніх тимчасових працівників з України, основними причинами повернення на батьківщину є втрата роботи (39%) та незнання того, що принесуть наступні дні, тижні (36%). Ще один фактор, на який часто вказують респонденти, – це висловити думку друзів, які вирішили повернутися в Україну.

Після повернення кожен другий працівник  (52 відсотки), знайшов роботу на внутрішньому ринку праці. 33 відсотки вказали, що вони не працюють в Україні, і 15 відсотків визнали, що ще ц не шукала роботу у своїй країні. Незважаючи на це, цілих 70 відсотків працівники з України розглядають можливість повернення до Польщі найближчим часом.

Через епідемію Ковід-19 іноземці за межами Європейського Союзу, які перетинають польський кордон, все ще мають витримувати  14-денний карантин. Це стосується насамперед трудових мігрантів з України, які зараз приїжджають на роботу, повинні залишитися за власні кошти два тижні, і до першого платежу може пройти ще місяць.

Незважаючи на такі реалії, 45 відсотків у групі опитаних працівників з України заявляє про готовність пройти карантин у Польщі. 28 відсотків респонденти вказали, що не готові до карантину, і 27 відсотків ще не прийняв рішення.

“Ми спостерігаємо зростаючий інтерес українців до повернення на роботу до Польщі. Це підтверджують також результати звіту, які вказують на 70 відсотків. респонденти розглядають можливість повернення до Польщі найближчим часом, – пояснює Томаш Дудек. – Процес поїздки затягується карантином, який ще діє у Польщі. 45 відсотків респонденти заявляють про готовність пройти карантин, але у нас також великий відсоток людей, які не вирішили ізолювати, і тих, хто ще не прийняв рішення. Слід також пам’ятати, що деякі українці, які працюють з нами на основі біометричних паспортів, можуть пробути в Польщі лише три місяці. Для них два тижні карантину значно знижують потенційний заробіток у Польщі.”
Джерело: .money.pl/

Схожі записи