UkrGerm

У зв’язку з погіршенням економічної ситуації в Україні, українські трудові мігранти серед пріоритетів розглядають швидші і більш високі заробітки в Німеччині, Чехії та країнах Скандинавії, ніж в Польщі. Але українці не завжди  витримують процедуру офіційного працевлаштування. І цього роки після проблем, викликаних коронавірусом, таких випадків знову побільшало.

За останні три місяці збільшилася динаміка виїзду українців до Німеччини на основі підроблених документів або польських робочих віз.

Мігрантів не зупиняє ризик бути депортованим із забороною в’їзду в ЄС, облави поліції і штрафи. За липень-вересень  2020 було депортовано близько трьох сотень українців, і 48 осіб затримали тільки за перші 10 днів вересня. Це рекорд, пише Bild з посиланням на внутрішній «Міграційний аналіз» Головного управління федеральної поліції.

Генеральне Консульство України в Мюнхені так само офіційно заявляє, що останнім часом фіксується різке збільшення кількості випадків затримання громадян України при спробі нелегального перетину німецького кордону.

Також частіше перевірки почала влаштовувати поліція Чехії. За даними посольства України в Чехії, тільки в липні в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства знаходилося близько двох сотень українців.

«На початку пандемії через незнання, як обійти карантинні обмеження, кількість виїздів українців до інших країн ЄС скоротилася. Однак, зараз, трудові мігранти адаптувалися в новій реальності і обходять заборони, щоб потрапити на роботу в інші країни ЄС. В Україні процвітає бізнес посередників і автоперевізників, готових доставити українських заробітчан в Німеччину, Чехію або Австрію транзитом, наприклад, через Угорщину. Українські заробітчани все частіше намагаються виїхати і працювати в цих країнах з польськими робочими візами або навіть звичайними запрошеннями на роботу. Для роботи в Європі так само використовують підроблені трудові договори, фальшиві румунські та угорські паспорти, чеські робочі візи» – коментує ситуацію генеральний директор компанії Gremi Personal Томаш Богдевіч.

Схожі записи