original-xy0

Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський представив дві моделі масових скринінгових тестів на коронавірус у трьох воєводствах – Підкарпатському, Малопольському та Силезському. По першій моделі проходження тестів буде добровільним, у другій – обов’язковим.

Або ми надамо сімейним лікарям право на такі обстеження, і тоді кожен зможе прийти і пройти обстеження, – сказав Недзельський. – Друга модель – це використання всієї мережі медзакладів,  та запрошення  громадян у конкретні місця для здачі тестів по смс чи якось інакше”, – пояснив він.

За його словами, рішення щодо вибору конкретної моделі “будуть прийняті цього тижня”.

На запитання, коли почнуться тести, міністр охорони здоров’я відповів, що це залежить від вибору конкретної моделі.

“Якби це була перша модель, ми, напевно, могли б почати це робити відразу, тоді як у другій моделі нам потрібен тиждень-два для організації логістики”, – сказав Недзельський.

Міністр охорони здоров’я пояснив, що результати тестів будуть відомі майже відразу.  “Дослідження, які ми хочемо провести, – це дослідження на основі антигену, результати яких отримуються через 15 хвилин”, – сказав він.

Поки що невідомо, які тестування будуть проходити серед мігрантів у цих воєводствах, якщо буде обрана перша модель, бо, наприклад, вони здебільшого не мають сімейного лікаря.

Раніше ми писали, що суворі карантинні обмеження у Польщі продовжено до 27 грудня.

Джерело: https://www.polsatnews.pl/

Схожі записи