DSC08478-e1544522891134|

У 2016 році Рада міністрів скасувала документ “Польська міграційна політика – сучасний стан та запропоновані дії” від 2012 року. Як результат, Польща не проводила такої політики вже кілька років. Деяка робота була проведена у 2019 році, але був створений такий суперечливий проєкт, що коли він просочився до ЗМІ, влада вирішила відмовитись від нього.

Він припускав, серед інших обмеження права на перебування та громадянство лише для тих, хто приймає “польські культурні та релігійні цінності” як свої.

Наразі, що стосується іноземців, відомо, що PiS хоче зняти бар’єри для медичного персоналу з-поза меж ЄС. Проєкт вже знаходиться в Сеймі. Лікарі, медсестри та рятувальники за межами Європейського Союзу можуть працевлаштовуватись у польських установах без процедур, що діють на сьогодні. Звичайно, це пов’язано з пандемією коронавірусу та нестачею медичних професій на польському ринку.

“Сам дух, в якому підтримується проєкт, вже викликає занепокоєння. У документі міграція іноземців представлена ​​як “необхідне зло”, яке Польща повинна допустити через негативні демографічні тенденції та потреби ринку праці”, – написав Гельсінський фонд з прав людини. Вона також стверджувала, що в проєкт “мігранти трактуються, з одного боку, як інструмент, як необхідна робоча сила, а з іншого боку як загроза безпеці та соціальній згуртованості держави”. Були твердження про ксенофобію та про те, що уряд хоче прагнути до асиміляції іноземців, а не підтримувати їх мультикультуралізм.

Що ми знаємо на сьогодні?

Активісти випадково з’ясували, що під час однієї з онлайн-конференцій була проведена певна робота з міграційної політики. Захід, організований Міністерством внутрішніх справ та адміністрації, стосувався міграції.

“Там справді був поставлений діагноз, але цей документ так і не побачив світ. Ви не можете обговорювати те, про що ми не знаємо, говорить Вітольд Клаус з Асоціації правового втручання, яка щодня допомагає мігрантам. І додає, що невідомо, хто працює над міграційною політикою, на якій основі, згідно з якими керівними принципами.

З запрошення на конференцію відомо лише, що робота над міграційною політикою Польщі триває і що її проводить Міжвідомча група з питань міграції. – Неможливо ознайомитися з документом, який насправді ніхто не бачив, оскільки він засекречений. Ми сподіваємось, що це нарешті побачить світ і що ми зможемо конкретно пов’язатись із припущеннями, які він містить, говорить Клаус.

У грі активісти

Громадські організації вирішили не чекати, склавши руки. Вони не хочуть обмежуватися лише коментуванням того, що рано чи пізно буде представлено Міністерством внутрішніх справ та адміністрації. Звідси ідея самостійно сформулювати настанови щодо міграційної політики.

– Перше, що ми зробили, це документ, який визначає, як, на наш погляд, повинна продовжуватися робота над створенням міграційної політики, – каже Анна Дамбровська з Асоціації Homo Faber. бути створеним і що, на наш погляд, повинно бути в ньому включено, – пояснює Дамбровська.

Анна Домбровська – громадська діячка, активістка, що бореться за права людини, очільниця товариства «Homo Faber». Анна протягом двох років підтримує перемиський осередок Об’єднання українців у Польщі, а також від Гельсінської фундації прав людини є спостерігачкою у справі судового процесу, який стосується нападу на «пикулицьку ходу»

“Ми вирішили показати свої сподівання та сподівання, як повинен виглядати такий стратегічний документ, як його слід створювати. Наша вихідна точка полягає в тому, що повинен бути поставлений надійний діагноз з урахуванням різних точок зору. Ми повинні знати, як уряд уявляє міграційну політику – не на рік, а на найближчі кілька років – і які цілі він ставить перед собою”, – говорить Вітольд Клаус.

Консорціум організацій, що працюють для мігрантів та біженців, серед іншого пише: “Діагноз повинен готувати експертна група (…), що включає обов’язкових представників мігрантських громад”. “Неправильно підготовлений діагноз, який не помічає певних процесів чи явищ, стане основою для прийняття неправильних висновків, що призведе до планування неадекватних дій”, – читаємо ми.

Активісти зазначають, що надзвичайно важливо визначити напрямок, у якому хоче рухатися Польща. “Міграційна політика держави не може базуватися на безпосередніх політичних чи економічних інтересах або на переконаннях тієї чи іншої партії, але вона повинна служити польській державі правосуддя в довгостроковій перспективі”, – пишуть вони.

Вони також доводять, що план дій не може бути вказаний лише на рік, що, мабуть, є припущенням міністерського документа. “Такого часового горизонту недостатньо для досягнення передбачених цілей і він, безумовно, не є адекватним стратегічному документу”, – пишуть неурядові організації. Вони також вказують, що вся робота над міграційною політикою повинна базуватися на прозорості. “Документи (навіть якщо вони мають робочий характер) повинні бути загальнодоступними, а ключові додатково повинні піддаватися формальним процесам соціальних консультацій, можливо, багатоступеневим”.

Джерело: https://www.tokfm.pl

Схожі записи