4-1|4

В останню ніч 2020 року Краків буквально поєднає мистецтво та нові технології на своїх вулицях. У місті діятиме цілих 11 художніх інсталяцій з освітленням, лазерами, анімацією або спеціально складеними звуками. Хоча традиційного святкового ринку на площі біля Ратуші не буде – святкування все ж такі не  скасовується.

Відкриті ворота (Brama Otwarta) – це головна інсталяція, яка буде стояти на місці звичних новорічних оздоблень. Завдяки цьому унікальному та монументальному порталу жителі та гості міста зможуть майже буквально увійти до Нового року. Це також символ історичної та сучасної відкритості Кракова для відвідувачів. Поки що невідомо, як саме будуть виглядати ці ворота.

“Форма воріт полягає в тому, щоб заохочувати вільний прохід, водночас зменшуючи ризик великої кількості людей, що збираються в одному місці. Ми не хотіли залишати традицію  святкувати разом у цей особливий день року, але найголовніше для мене – це безпека мешканців. Все вказує на те, що ми знайшли рішення, яке не тільки візуально привабливе, але й дозволяє нам підтримати просування Кракова. Це єдина установка такого типу в Польщі”, – каже Яцек Майхровський, президент Кракова.

Цього року не буде піротехнічних шоу, не буде концертів.

Біля Відкритих воріт будуть виставлені фотографії та відеозаписи старих новорічних подій у Кракові. До опівночі розпочнеться великий зворотний відлік, який закінчиться побажаннями відомих жителів Кракова, починаючи від мера, людей культури, спорту та політики та закінчуючи представниками ЗМІ. Автори проекту «Відкриті ворота» – Марія Ніємовська та Гжегож Скорчевський.

До побажань можна приєднатися – записати кілька слів на Новий рік та надіслати з 21 листопада по 6 грудня на електронну адресу: [email protected] .

Список новорічних інсталяцій-2021 у Кракові:

Перемислав Чепурко “В день на двох на ніч на трьох” – за адресою ul. Powiśle 11,
Малгожата Качмарська “Невідомий світлий об’єкт” – справді невстановлений об’єкт буде висіти на площі перед Collegium Novum,
Губерт Кашицький “Візерунок божевілля” – на площі поблизу Археологічного музею.
Петро Ковальський “Приховані відблиски” – інсталяція з металевих елементів та наповнена лазерами з’явиться в Aleja Róż.
Перемислав Крзакевич “Стерильний простір” – на площі біля Барбікана
Бориса Кункевича “RESET” – на вул. Szewska
Студія Бориса Кункевича “Токамак ” – на  Малому Ринку.
Домініка Ласота “Кристали” – на площі св. Марії Магдалини.
Барбара Воєвода «Портрети городян Кракова» – альтанка в парку Планти
Ельвіра Войтунік та Попеш Чаба Ланг “Біла діра” / “Біла діра ” – на площі св. Духа

Джерело: https://www.krakow.pl/

Схожі записи