af793a3-zaiva-vaga755

Під час пандемії поляки значно зменшили свою фізичну активність. Це суттєво сприяло набору ваги жителів нашої країни. Цілих 42 відсотки набрали по 5,7 кг – про це свідчить опитуванням Ipsos COVID 365+.

Дослідження COVID 365+, яке включало репрезентативну вибірку з 1000 поляків, вказує, що в даний час проблема надмірної ваги або ожиріння зачіпає кожного другого жителя Польщі.

«Надмірна вага та ожиріння є одними з провідних факторів ризику серйозного захворювання COVID-1 . Це підтверджують численні наукові дослідження, проведені за останні місяці “- нагадує д-р Ернест Кучар, фахівець у галузі інфекційних хвороб та спортивної медицини у Варшавському медичному університеті, процитований у прес-релізі, надісланому PAP.

Як додає фахівець, здорове харчування та фізична активність є двома основними елементами, дешевими та доступними, які мають найважливіший вплив на зменшення непотрібних кілограмів і, отже, можуть вплинути на більш легкий перебіг COVID-19.

Поляки усвідомлюють, що спосіб життя, включаючи фізичну активність, благотворно впливає на здоров’я. У дослідженні Ipsos під назвою Дієта та здоров’я за COVID-19, кожна третя особа оцінила, що фізична активність найбільше впливає на зменшення ризику важкої коронавірусної інфекції.

При цьому цілих 43 відсотків дорослих поляків не відповідає мінімальному рівню активності, який, згідно з останніми рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, становить 300 хвилин помірних фізичних навантажень на тиждень, показало дослідження MultiSport Index 2021, проведене Кантаром на репрезентативній випадковій вибірці з 1000 поляків старше 18 років з 15 до 18 січня 2021 року.

У дослідженні пандемії MultiSport Index, проведеному під час першого блокування, навесні 2020 року, до 43 відсотків фізично активних поляків визнали, що обмежили кількість тренувань . Головною причиною стало закриття спортивних споруд.

Доктор Кучар зазначає, що сьогодні кожен третій поляк займається фізичними навантаженнями менше одного разу на місяць. «Якщо до цього додати години, проведені в сидячому положенні, неправильне харчування та часті нездорові закуски – ми маємо готовий рецепт розвитку діабету або серцево-судинних захворювань, тобто цивілізаційні хвороби, які, крім пандемії COVID-19, залишаються найважливішою проблемою здоров’я та основною причиною смерті”, – попереджає фахівець.

За статистикою ВООЗ, недостатній рівень фізичної активності є четвертою причиною смертності у світі – вона спричиняє приблизно 5 мільйонів смертей щороку. Нестача трафіку також є прямою причиною 27 відсотків. випадки діабету та 30 відсотків. випадки ішемічної хвороби серця.

“Фізична активність має профілактичний ефект як у контексті цивілізаційних хвороб, так і функціонування в інфекційні сезони – вона підтримує наш імунітет, знижуючи, серед іншого, ризик зараження верхніх дихальних шляхів на цілих 30%” – сказав доктор Кучар.

Він додав, що фізичні вправи також відіграють значну роль у відновленні від COVID-19 . “Наша лімфатична система має лише один насос – м’язи. Скорочення м’язів стимулює циркуляцію лімфи та її імунних клітин. Вся ця інформація підсумовує один дуже важливий висновок – ми повинні звертати увагу на спосіб життя і пам’ятати про добову дозу фізичних вправ, яка, безумовно, принесе користь нашому здоров’ю, яке сьогодні особливо загрожує, і на багатьох рівнях », – підсумував експерт.

Джерело: https://www.bankier.pl

Схожі записи