screenshot-pershyj.com-2021.05.21-21_02_27

Національна прокуратура розпорядилася розпочати підготовче провадження щодо вимагання, жертвою якого став колишній депутат Верховної Ради України Сергії Мартиняк.

Після кількох місяців затримки окружної прокуратури в Ключборку, якій спочатку надсилалося повідомлення про злочин, Національна прокуратура взяла справу до своїх рук. Як показують наші висновки, Національна прокуратура півтора місяці тому вирішила перевірити причини пасивності слідчих з Ключборка, які відмовились порушувати розслідування справи українського депутата.

Нагадаємо, все розпочалося у 2019 році, коли Мартиняк вирішив інвестувати кошти в м’ясокомбінат у Намиславі (мова йде про марку Crownpol). Здавалося, що це буде вигідною справою. Польські партнери «Пана Курчака» заявляли, що вони мають ексклюзивні права на торгові марки, визнані на міжнародних ринках. За це вони запросили 6 мільйонів злотих, і наполягали на оплаті готівкою. Як виявилося пізніше, за даними Патентного відомства, торгові марки були зареєстровані недобросовісно.

Порадившись із юристами, Мартиняк погодився заплатити 4 мільйони злотих двома частинами.

Як він запевняє, гроші в Польщу привезені легально, що підтверджується відповідними документами. Мартиняк мав постачати м’ясокомбінату сировину, вироблену в Україні, інші партнери відповідали за управління та продаж м’ясних продуктів.

Проте бізнес зіткнувся з перешкодами. За словами власника «Пана Курчака», один із польських партнерів вивів 160 000 євро комісії за посередництво у закупівлі сировини.

Підприємство очолив громадянин В. Однак його президентство тривало недовго. «Після того, як пан В. зайняв посаду президента правління, він виявив подальші порушення у компанії, допущені польськими партнерами. Спроба пояснити ці порушення закінчились скликанням зборів акціонерів Crownpol без участі найбільшого акціонера, та  звільненням В.  з посади, а коли В. з’явився на заводі, він  був примусово виведений з нього, кинутий в калюжу та ображений усно (“ти … ти, українська кур …” – цитата з приватного обвинувачення, поданого В.В. окружний суд у м. Ключборку).

Перше повідомлення у справі Мартиняка надійшло до районної прокуратури в Ключборку в грудні 2019 року, але безрезультатно. 25 червня 2020 року прокуратура відмовила Мартиняку в порушенні розслідування. У вересні 2020-го окружний суд міста Лодзь підтримав відмову. Як заявив речник окружної прокуратури в Ополі Станіслав Бар, 29 січня 2021 року Сергій Мартиняк знову подав заяву про скоєння злочину.

Втручання посла

У справу втрутився Посол України в Польщі Андрій Дещиця. Він звернувся за допомогою до заступника міністра юстиції Марціна Романовського. «Я хотів би люб’язно попросити міністра особисто розглянути цю справу та вжити всіх можливих правових та наглядових заходів щодо забезпечення правового захисту українського підприємця, який постраждав у цій справі», – йдеться у листі.

У листі до Міністерства юстиції Посол України Андрій Дещиця називає ставлення правоохоронних органів до справи Мартиняка «легковажним».

Неофіційно стверджують, що тема «Пана Курчака» порушувалася під час нещодавньої зустрічі віце-прем’єр-міністра України Олексія Резнікова з віце-прем’єр-міністром Польщі Ярославом Говіном. Міністерство розвитку, яке журналісти видання запитали про те, чи про справу Мартиняка говорили під час візиту заступника глави українського уряду, не заперечує. «Обидві сторони піднімали тему бар’єрів, з якими стикаються підприємці на польському та українському ринках. Це питання є предметом детального аналізу як з польської, так і з української сторони», – читаємо у відповідях міністерства.

Тож, схоже, на винуватців  вимагання, жертвою якого став «пан Курчак», нарешті стануть мішенню правоохоронні органи.

Джерело: DoRzeczy.pl / sejm.gov.pl, wp.pl

Схожі записи