c7297833731d449cdb2175b33f9a|screenshot-www.bankier.pl-2021.08.15-23_46_57

У неділю президент Анджей Дуда підписав закон про реконструкцію Саксонського палацу у Варшаві, палацу Брюль та багатоквартирних будинків на вулиці Кролевській у Варшаві. Церемонія відбулася у Президентському палаці.

“Польща та поляки стали жертвами Другої світової війни, – сказав Дуда. –  Сьогодні ми даємо старт відбудови Саксонського палацу і мусимо повернути його до Варшави та Польщі. Але ми нікому нічого не заборгували. І Це вони винні нам великі гроші за втрати, які ми зазнали під час Другої світової війни”… – сказав президент.

Акт про підготовку та реалізацію інвестицій, пов’язаних з реконструкцією Саксонського палацу, палацу Брюля та багатоквартирних будинків на вулиці Кролевській є ініціативою президента. Анджей Дуда оголосив що це буде зроблено ще у 11 листопада 2018 року.

Реконструкція Саксонського палацу у Варшаві є величезною роботою символічного характеру та потребує великих  інвестиції. Це приблизно 2,45 млрд злотих, які  витратять протягом 10 років, завдяки чому “Варшава поверне своє старе обличчя та нову пишноту”, сказав Дуда. Президент також нагадав, що реконструкція палацу стала продовженням діяльності, розпочатої у 2004 році тодішнім президентом Варшави Лехом Качинським.

Саксонський палац, який був зведений внаслідок розширення палацу Яна Анджея Морштина XVII століття, багато разів перебудовувався. За часів Другої Польської Республіки тут знаходився Генеральний штаб Війська Польського, а у сусідньому палаці Брюль – Міністерство закордонних справ. Після руйнування німецькими військами Саксонського палацу наприкінці грудня 1944 року (після Варшавського повстання) єдиними його слідами залишився фрагмент трьох центральних аркад з Могилою невідомого солдата – символічна могила на честь безіменних воїнів, які загинули під час оборони Польщі, місце найважливіших національних свят.

Закон набирає чинності через 14 днів з дня його проголошення.

Схожі записи