Business woman working in office on computer|screenshot-np.ms.gov.pl-2021.09.15-21_33_58

Отримати безоплатні юридичні консультації та поради можна в усіх воєводствах Польщі. Наразі, через епідемічну ситуацію, допомагають виключно  телефоном.

Яку ж саме допомогу можна отримати безкоштовно?

Безоплатна правова допомога: інформування особи про відповідний правовий статус, її права або обов’язки, в тому числі у зв’язку з підготовчим, адміністративним, судовим або судово-адміністративним провадженням; вказання способу розв’язання представленої правової проблеми; складання проєкту листа чи заяви, в тому числі й для звільнення від судових витрат; призначення офіційного представника з міського управління під час судового процесу, призначення адвоката, юридичного консультанта, податкового консультанта тощо; інформування про витрати на провадження та фінансовий ризик, пов’язаний з передачею справи до суду та інші.

Безоплатна громадська консультація: підтримка в самостійному розв’язанні проблеми, інформування особи про її права та обов’язки та інша діяльність з урахуванням індивідуальної ситуації особи; поради для боржників та консультації щодо проблем, пов’язаних з житлом, а також соціальним забезпеченням.

Крім того, кожна фізична чи юридична особа може скористатися з безоплатної послуги посередництва, якщо вона прагне мирного врегулювання спору, за умови, що вона не може скористатися з платної допомоги і може це довести відповідним засвідченням.

Безплатна правова допомога, консультація чи посередництво доступна тільки для осіб, які не можуть заплатити за відповідну допомогу. Всі поради наразі надають тільки через телефон.

Можна також перейти на інтернет-сторінку та записатися онлайн: np.ms.gov.pl/zapisy.

Як записатися на безкоштовну консультацію:

  • перейдіть на веб -сайт  ms.gov.pl/zapisy,  виберіть воєводство, повіт. Вибираючи точку, ви можете використовувати не лише список, а й карту в правій частині екрана.
  • встановіть прапорець біля опції “Я хочу проконсультуватися стаціонарно” та дайте відповідь на питання про необхідність використання перекладача.

  • виберіть відповідну дату та час візиту, натисніть “Записатися на прийом” та введіть свої ініціали, номер телефону, адресу електронної пошти
  • підтвердити, поставивши прапорець у полі, що ви не можете нести витрати на оплату юридичної допомоги та (нижче), ознайомившись із положенням щодо умов обробки персональних даних.

Надання безоплатної юридичної допомоги або безоплатного посередництва відбувається за принципом черги після попереднього запису за вказаним номером телефону.

Нагадуємо, що порадами можуть скористатися також підприємці, які протягом останнього року не працевлаштували жодної особи. Реєстрація порад та їх надання потім відбуваються на тих самих умовах, що і для фізичних осіб.

Схожі записи