Strzelanina-na-granicy-Afganistanu-i-Iranu.-Fot.-Twitter-kadry-z-nagraina-kolaz-Kresy-pl-970x542

На ірано-афганському кордоні відбулася перестрілка. Обидві сторони звинувачують одна одну в провокації інциденту. ЗМІ повідомляють про трьох загиблих.

Напруженість на ірансько-афганському кордоні загострилася в суботу через перестрілку біля контрольно-пропускного пункту. Воно відбулося на кордоні іранської держави Систан і Белуджистан і афганської провінції Німроз.

Як повідомляє Reuters з посиланням на речника Талібану та іранські державні ЗМІ, загинуло троє людей: двоє іранських прикордонників і один бойовик Талібану. Ще кілька людей отримали поранення.

Агентство Reuters повідомляє, що відразу після подій не було зрозуміло, хто спровокував інцидент. Обидві сторони звинувачують і звинувачують одна одну.

Інцидент стався в той час, коли ірано-афганські відносини напружені через суперечку щодо прав на воду. Тегеран звинувачує талібів Афганістану в порушенні договору 1973 року, обмеживши надходження води з річки Гільменд до посушливих східних регіонів Ірану.

Таліби заперечують ці звинувачення. Вони також стверджують, що іранські прикордонники відкрили вогонь у бік Афганістану, на що зустріли зустрічну реакцію. Речник міністерства внутрішніх справ Афганістану заявив, що ситуація під контролем і “Ісламський Емірат Афганістан” не має наміру воювати зі своїми сусідами. Він також повідомив, що в цілому по одній людині з обох боків загинули, ще кілька отримали поранення.

Іранське інформаційне агентство IRNA повідомило, що двоє іранських прикордонників були вбиті та двоє цивільних поранені. Він також повідомляє, що важливий прикордонний пункт Мілак-Зарандж був закритий після зіткнень, але бойових дій там не велося. Іранська сторона також стверджує, що таліби відкрили вогонь по прикордонному контрольно-пропускному пункту Сасолі, а прикордонники “використали перевагу щільного вогню, щоб завдати втрат і завдати серйозної шкоди”. Однак жодних подробиць не повідомляється. Інші джерела повідомляють про трьох загиблих з боку Ірану.

Речник міністерства оборони Афганістану заявив, що «Ісламський Емірат Афганістан» вважає діалог і переговори єдиним розумним способом вирішення проблем, а «виправдання війни та негативних дій не в інтересах жодної сторони».

У мережі також з’явилися відеозаписи нібито з місця, де стався інцидент. Серед іншого можна почути звуки кулеметних пострілів. Ви також можете побачити нібито іранців, які стріляють з мінометів, а також талібів, які стріляють із американських кулеметів по прикордонному посту. Повідомлялося, що інші бійці Талібану також перебували в броньованих машинах, які, як вважають, залишили в Афганістані сили НАТО. На інших відео стверджується, що іранська артилерія обстрілює позиції талібів.

Раніше в травні президент Ірану Ебрагім Раїсі застеріг Талібан від нехтування правами Ірану на воду згідно з договором 1973 р. Талібан побачив у цьому загрозу та розкритикував це.

Reuters / AP / Kresy.pl
27 травня 2023| Автор Марек Троян

Схожі записи