1631771913-9871

Марш фермерів центром Вроцлава. Поліція надала неправдиву інформацію про припинення протестних акцій. Чиновники проігнорували фермерів – на дверях офісу Європарламенту вивісили замітку про те, що 15 лютого інформаційний пункт ЄС надає дистанційні послуги. У будівлю ЕК кидають яйця.

Протестувальники несуть труну, яка символізує трагедію польського сільського господарства. Рух у центрі призупинено. Чути вибухи петард і сирени.

Фермери, які блокують кордон з Україною, звертаються по підтримку. Блокада, серед інших в Гребенне працює цілодобово (але не тільки). Це нелегко, адже для утримання такої блокади потрібні величезні ресурси енергії та людських сил. Щоб не прорвати блокаду, рекомендують допомогти, тому що людей вже немає, особливо вночі.

Прорвати блокаду тим більше неможливо, тому що повторно зайти на кордон і відновити блокування переходу буде складно. Тому аграрії звертаються до всіх, хто має можливість, звернутися до них та підтримати їхню діяльність. Тим паче, що на ділянці кордону проводяться гігантські роботи, серед яких виявлення рівня закупівель зерна з України.

Трактори в центрі Вроцлава

Вже вночі до центру Вроцлава почали в’їжджати колони тракторів з усіх боків міста. Трактори розташовуються мін. на вулиці Мазовецькій біля Маршалківської канцелярії, під Воєводською канцелярією та на Словацькому проспекті. На заробітній платі за адресою вул. Мазовецькій о 8.30 ранку відбудеться Свята Меса. для батьківщини і хліборобів. Приблизно О 10:00 фермери пройдуть маршем до будівлі Європейського парламенту у Вроцлаві.
У Намислові збили фермера

Тим часом у Намислові під час блокування кільцевої розв’язки в Каменній збили фермера. Сріблястий «Форд» з номерними знаками Вроцлавського району проїжджав повз автомобілі, що стояли в блокаді. Потім машина нібито виїхала на пішохідний перехід назустріч мітингувальникам. На першому перехресті селянам вдалося втекти, але на наступному перехресті водій своїм автомобілем збив фермера. Зловмисник втік з місця події, але на залізничному переїзді за кілька кілометрів його зупинили інші водії. Говорив нібито ламаною польською та, за словами свідків, ймовірно, з українським акцентом. На місце аварії прибула швидка допомога.

Поляки наголошують – Ми  не Франція

Практично на всіх страйкових пунктах країни фермери зазначають, що страйк потрібно посилити. Тільки так. У польських умовах мало що можна зробити. Насправді блокади є більш жорсткою формою протесту (оскільки деякі страйки базуються лише на проїзді техніки через міста чи головні дороги без можливості повної блокади). Посилення форми протесту проти французької моделі небезпечно. Ми також бачимо, що було, коли на кордоні висипали зерно, коли прокуратура дуже швидко вжила заходів.

Французька модель, хоч і ефектна, і, напевно, медіа-дружня, але також небезпечна – як для страйкарів, так і для суспільства. І в сільському господарстві настрої жахливі, і в багатьох інших галузях економіки подібні. Щоб «щось» сталося, потрібна лише іскра. Будь-які більш жорсткі дії можуть призвести до незворотних наслідків.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця. Якщо ви хочете бути в курсі новин, відвідайте наш сайт ще раз! Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею з іншими, поділившись нею в соціальних мережах – нижче є швидкі посилання, якими можна поділитися.

Гарного Вам дня!

Автор Ред

Джерело farmer.pl

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи