yoiojppv33pufjhprtavt63yxofa1rtg|vt8o17vk614d7vkk3pgasrhqyfii3c1j

Жителі Свіноуйсьце та туристи зможуть користуватися тунелем під протокою Свіна з п’ятниці. Підземний перехід з’єднає острови Узнам і Волін. Досі, щоб потрапити з однієї частини Свіноуйсьце в іншу, потрібна була поромна переправа. Перед кораблями часто стояли довгі черги з пішоходів і машин.

Урочисте відкриття 1,5-кілометрового тунелю заплановане опівдні 30 червня 2023 за участю парламентарів, представників місцевої влади та представників Єврокомісії. Будівництво об’єкту фінансувалося здебільшого з фондів ЄС – вартість його будівництва становить понад 900 мільйонів злотих, з яких майже 775,7 мільйонів злотих надходять з ЄС. Решту надало місто з власного бюджету.

Перші водії зможуть проїхати тунелем лише ввечері 30 червня 2023. Вони матимуть дві смуги – по одній у кожному напрямку – шириною 3,5 метри та аварійні смуги шириною близько двох метрів. Швидкість на маршруті обмежено до 50 км/год.

Дотримання правил перевірятимуть секційним заміром швидкості, а тунель та під’їзні шляхи контролюватимуть понад 140 відеокамер.

Тунель під Свиною в Свіноуйсьце. Тренування автомобілів швидкої допомоги. Фото UM Świnoujście

Тунель відкрито. А як щодо поромних переправ через Свину?

Відкриття тунелю має забезпечити кращий зв’язок для жителів і туристів. Досі між островами були необхідні поромні переправи, але екстрені ситуації вимагали більш швидкого доступу для правоохоронців та медиків.

Тунелем зараз зможуть користуватися не лише водії службового та приватного авто, а й пасажири громадського транспорту. Нові лінії доставлять їх від острова Узнам до залізничного вокзалу у Варшаві. Своєю чергою жителі Карсибора, Огниці та Пржитора доїдуть до центру взагалі без пересадок.

Після відкриття тунелю під Свиною буде через де-який час закрита поромна переправа «Centrum», яку обслуговують пороми Karsibór. Пішоходи та велосипедисти все ще зможуть безкоштовно користуватися переправою «Варшів» на поромах Бєлік.

До середини липня пороми курсуватимуть, як і раніше, кожні 20 хвилин. Пізніше вони відправлятимуться з островів Узнам і Волін одночасно кожні півгодини. Переходи безкоштовні як для мешканців, так і для туристів.

Тунель з’єднає Узедом з Воліном

80% населення проживає на острові Узедом від приблизно 41 000 жителів Свіноуйсьце. Деякий час вони ще зможуть називати себе справжніми остров’янами, оскільки єдине сполучення з рештою міста поки можливе завдяки двом поромним переправам.

Це, однак, зміниться, оскільки у Свіноуйсьце реалізовується одна з найбільших інвестицій у Польщі – будівництво 3-кілометрового тунелю під річкою Свіна, який сполучає Узнам і Волін.

У свою чергу Волін є найбільшим островом в Польщі. Саме ця дорога зустрічає відвідувачів Свіноуйсьце, адже тут розташована поромна переправа, залізничний та автобусний вокзали, а також міжнародна дорога E65.

Karsiborska Kępa – повернення до природи

Любителі риболовлі та любителі природи знайдуть своє місце на третьому з островів: Карсіборі. Там створено притулок Карсіборська Кепа, де мешкає близько 150 видів птахів, у тому числі дуже рідкісних.

Острів теж росте вражаючі екземпляри дубів, що пам’ятають часи шведського короля Густава II Адольфа. Незважаючи на те, що на Карсіборі домінує природа, своїм існуванням острів завдячує людині. Колись його землі були фрагментом острова Узнам, і їх штучно розділили під час будівництва водного шляху.

Однак це не єдині зелені зони в Свіноуйсьце. Разом вони складають 55 % міста. Фауні і флорі є де «панувати» – крім трьох населених островів, в їх повному розпорядженні залишився ще 41 безлюдний острів.

Автор Ред

Джерело naszemiasto.pl

Оригінальний вміст із цього твору можна використовувати згідно з умовами ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 license

Схожі записи