_107337920_gettyimages-528431782

Влада Кракова заохочує економити  воду і подавати заявки на субсидії для установок по збиранню та використанню дощової води. З початку року муніципалітет отримав близько 100 заявок на таке фінансування.

Фізичні особи, житлові асоціації, юридичні особи і підприємці можуть подати заявку на субсидію. Сума фінансування становить 50 відсотків витрати на інвестиції, але не більше 5000 злотих.

За даними міста Кракова, в цьому році на проект було виділено півмільйона злотих.

Детальна інформація доступна на сайті міста.

«Під час посухи багато людей намагаються врятувати свої сади і газони водою з муніципальної мережі. Тим часом, це не тільки не економічно, а й неекологічно – зрештою, ми повинні економити воду», – йдеться в повідомленні.

https://www.gopoland.net.ua/2019/08/04/zaprocjuvala-programa-zlovi-doshh-u-vroclavi-kompensujut-do-5000-zlotyh-dlja-zboru-doshhovoi-vodi/

Місто підкреслює, що збереження води та використання її згодом для поливу рослин  дозволяє живити водоносний горизонт,  а не спускати воду у водозбору каналізаційної системи). Це допомагає знизити ризик повені.

Збір дощової води, з одного боку, допомагає вирішити проблему її дренажу, з іншого – економити питну воду в домашньому господарстві.

Дощову воду можна використовувати не тільки для поливу газону,  але також, наприклад, для прибирання.

Схожі записи