Baltijskaya-kosa-sm-678x381

Влада Польщі підписали контракт з підрядником для спорудження судноплавного каналу через Балтійську (Віслінску) косу. Церемонія підписання угоди відбулася в п’ятницю в місті Ельблонзі.

Канал, який з’єднає місто-порт Ельблонг з Балтійським морем і пройде в безпосередній близькості від Балтійського міського округу Калінінградській області, за 992 млн злотих (254 млн долларов) побудує польсько-бельгійський консорціум NDI i Besix.

Консорціум побудує порт з боку Гданської затоки, судноплавний канал і систему шлюзів, а також створить штучний острів у Віслінскій затоці.

Як стверджують у Варшаві, канал, що перетинає Балтійську косу, буде побудований в повній відповідності до законодавства Євросоюзу та екологічними нормами. Російська сторона і екологи виступають проти реалізації проекту, яка, за їхніми словами, завдасть шкоди природі.

Новий канал протяжністю 1,3 км і глибиною 5 м з’єднає Калінінградську (Вислинску) затоку з Гданьською затокою. Завдяки йому в морський порт Ельбльонга зможуть заходити судна довжиною до 100 м, шириною до 20 м і осадкою до 4 м. Завершити будівництво планується в 2022 році.

В даний час суду потрапляють в Ельблонг через територіальні води Росії. Будівництво каналу розблокує розвиток польського порту.

Польська влада аргументують будівництво другого власного каналу тим, що проект необхідний для забезпечення національної безпеки та економічних інтересів країни. Серед економічних аргументів – розвиток Ельбльонга в великий порт, який можна порівняти за розмірами з Гданськом і Щецином.

Адміністрація порту Ельблонг намір реалізувати фідерну модель розвитку порту, організувавши підвезення частини вантажів в великі порти Польщі (Гданськ і Гдиня). “Нашими клієнтами є польський, російський і німецький бізнес. Великий інтерес до нашого порту проявляють також українці і білоруси. Вони хочуть транспортувати свої товари через Ельблонг в Скандинавію “, – заявив глава Адміністрації порту Ельблонг Аркадіуш Згліньскі.

Схожі записи